3. Литекс измъкна победата срещу Ботев в Коматево (ВИДЕО)

Литекс измъкна победата срещу Ботев в Коматево (ВИДЕО)

Капитанът Страхил Попов стана герой за „оранжевите”, не зачетоха гол на „канарчетата”, което разгорещи страстите

Литекс победи Ботев (Пловдив) като гост с 1:0 в предпоследния двубой от 24-ия кръг на А група. Двубоят се проведе на базата в Коматево пред пълни трибуни. Голмайстор за ловчанлии стана капитанът на отбора Страхил Попов през второто полувреме. С този успех „оранжевите” станаха трети с актив от 43 точки.

Това е първа загуба за Ботев откакто старши треньорът Петър Пенчев пое отбора. Пловдивчани остават на шестото място с 37 точки. Двубоят беше под номер 100 за Томаш Иршак с екипа на "жълто-черните".

Двубоят ще се запомни най-вече със спорното положение в 60-ата минута, при което гол на Божидар Васев бе не бе зачетен при резултат 0:0.

През първото полувреме двата съперника играха открит и динамичен футбол. Отборът на Ботев (Пловдив) обаче бе по-активният и създаде по-интересните положения. „Канарчетата” непрекъснато търсиха път към вратата на гостите от Ловеч и създадоха много грижи и работа на защитниците в оранжеви екипи.

Първото по-сериозно положение стана в 11-ата минута. Тогава Иван Цветков и Мариян Огнянов направиха двойно подаване пред наказателното поле, капитанът на пловдивчани изведе съотборника си и той веднага се опита да шутира, но Антон Недялков се намеси решително и изчисти в корнер.

Отборът на Литекс прие играта в своята половина в значителна част от първото полувреме и разчиташе на контраатаки. В защитен план обаче ботевистите действаха стабилно и не позволяваха на гостите да разиграват свободно. Единственото наистина опасно положение за първите 45 минути за „оранжевите” стана едва в 41-ата минута, когато Румен Руменов отправи силен и опасен удар от дистанция и насочи топката под горната греда, но Адам Стаховяк успя да избие с една ръка.

Домакините действаха по-разнообразно и с атаки през центъра и по крилата опитваха да намерят верния път към гола. В 22-ата минута Лъчезар Балтанов финтира защитник и отправи добро центриране в наказателното поле, където Огнянов засече и с глава отправи удар, но от близко разстояние не намери очертанията на вратата.

Двата отбора изиграха коректно първо полувреме и главният съдия Станислав Тодоров не показа нито един картон.

През втората част на срещата продължи да бъде приятна за окото. Ботев започна по-активно и в началните минути действията се развиваха предимно в половината на гостите. В 60-ата минута „канарчетата” вкараха топката във вратата на Литекс след удар от близко разстояние на Божидар Васев, но попадението не бе зачетено – страничният съдия вдигна флага си за засада. Това положение определено спадна в графата „дискусионни”. Страхотно двойно подаване направиха Цветков и Христов отдясно, което  позволи на защитника да навлезе в наказателното поле. Той опита изстрел, който Винисиус изби, а топката отиде у Огнянов, който стреля слабо и неточно. В крайна сметка от 2-3 метра Васев намери мрежата, но съдиите прецениха, че се е намирал в положение на засада. Това, разбира се, предизвика гневна реакция както от щаба на Ботев, така и от всички по трибуните на базата в Коматево.

Три минути след това гостите от Ловеч излязоха напред в резултата. Топката бе центрирана в наказателното поле, там Стаховяк излезе неубедително по-напред, което позволи на капитана Попов да играе с глава и да прати топката във вратата му.

До края на двубоя Томаш Иршак отправи опасен удар от границата на наказателното поле, който профуча покрай дясната греда. Минута преди края на редовното време Бьор нМаарс шутира силно, но Стаховяк спаси.