3. Литекс изнесе лекция на Етър

Литекс изнесе лекция на Етър

Иса с дебютен гол и асистенция за ловчанлии, "виолетовите" с пета поредна загуба в шампионата,

Литекс разби Етър с 4:0 насред Велико Търново и нанесе пета поредна загуба на „виолетовите”. Исмаил Иса вкара дебютния си гол за ловчанлии във втория си мач с оранжевата фланелка, а освен това и асистира за още един. Резултатът на стадион „Ивайло” откри младежкият национал Александър Цветков в 9-ата минута. Иса покачи точно преди почивката. Заков направи аванса на гостите класически в 56-ата минута. Крайното 4:0 оформи резервата Ваюши в 65-ата минута. Най-добрата възможност за Етър пропусна Луис Едуардо в началото на втората част, когато тресна страничната греда.

Литекс откри резултата още в 9-ата минута, когато Гайдаров сбърка фатално пред наказателното поле, Георги Миланов открадна топката и я достави на Александър Цветков, който от втора позиция вкара за 1:0.

Ситуацията за домакините се усложни още повече в 16-ата минута, когато грешникът Гайдаров беше заменен принудително след сблъсък във въздуха.

Етър беше близо до изравнителен гол в 22-ата минута, когато Станкев проби по крилото и центрира добре за Атанасов, който обаче не успя да отправи голов удар отблизо.

Следващите минути бяха за Литекс. В 29-ата минута Иса изведе Георги Миланов сам срещу вратаря на домакините, но вместо да шутира, националът реши да търси комбинация с Иванов и опасността пропадна. В 33-ата минута нова идеална възможност за гол пропуснаха ловчанлии. Попов направи 50-метров рейд и пусна за Иса, който от десетина метра стреля право в ръцете на вратаря.

Точно преди почивката Литекс удвои своята преднина, като дебютния си гол за ловчанлии отбеляза Исмаил Иса. Георги Миланов изведе нападателя, който се освободи от двама защитници и с прецизен удар в долния ъгъл направи 2:0.

С началото на втората част Етър се опита да се върне в мача, но Луис Едуардо нацели страничната греда с остър удар.

В 56-ата минута Литекс реши мача в своя полза. Заков се разписа от малък удар след асистенция на Иса.

Крайното 4:0 оформи резервата Ваюши красив гол, дошъл с удар от движение.