3. Литекс короняса Левски след победа с 1:0 над трагичния ЦСКА

Литекс короняса Левски след победа с 1:0 над трагичния ЦСКА

Литекс победи без проблеми с 1:0 трагично слабия отбор на ЦСКА и короняса новия шампион на България Левски, който направи 1:1 с Миньор в София, но това бе достатъчно за титлата.

Литекс победи без проблеми с 1:0 трагично слабия отбор на ЦСКА и короняса новия шампион на България Левски, който направи 1:1 с Миньор в София, но това  бе достатъчно за титлата.

Отборът на Станимир Стоилов надигра по всички показатели съперника си и имаше възможност да победи с още два-три гола разлика. ЦСКА пък бе безобразно слаб отново. Играчите приличаха повече на аматьори, отколкото на кандидат-шампиони. Единственото нещо, което напомняше за славния „червен” отбор, бе неговата вярна докрай публика. Всичко друго в тима бе пълен фарс.

Мачът пред трите хиляди зрители на стадиона в Ловеч започна равностойно. Постепенно обаче Литекс взе инциативата. В 11-ата минута Нифлор стреля над вратата, след това Дока бе изведен отляво от французина, но направи същото.

Първата си сносна атака ЦСКА организира малко преди края на първата част.  Маркиньос напредна и подаде вдясно на Маркес, бразилецът обаче направи най-глупавото и стреля диагонално от границата на полето, с което улесни максимално Голубович.

След това за пет минути Литекс създаде три положения, които за малко не доведоха до гол и така Станислав Тодоров свири края на първата част.

Още с началото на първото полувреме обаче Литекс поведе с хубав гол. Кишишев пусна дълъг пас към Дока и той със силен удар по земя вкара във вратарския ъгъл на Ивайло Петров, който бе много неубедителен.

След това ЦСКА не направи нищо, за да се върне в мача. Любо Пенев направи три смени, за да промени резултата. Вкара в игра Саидходжа, Мартин Тошев и Давид Силва, но това не доведе до нищо.

Литекс имаше още положения за гол, но Дока пропусна. Най-интересното се случи в края на мача, когато ЦСКА вкара в гол в последната минута. Той обаче бе отменен, незнайно защо. След центрирането Бранеков стреля от малък ъгъл, топката се удари в гредата и Иван Иванов я довкара. Публиката на ЦСКА навлезе на терена, за да търси саморазправа с отбора, но полицията едвам удържа събитията.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза