3. Литекс мина безпроблемно и през Мездра - 4:2

Литекс мина безпроблемно и през Мездра - 4:2

Литекс записа убедителна победа с 4:2 над Локомотив (Мездра) в динамична среща от 26-ия кръг на „А” група, която се игра на стадион „Локомотив” в Мездра. С този успех тимът на Станимир Стоилов завоюва важни три точки в борбата за зона „Европа”. Шандор откри в 14-ата минута, а Бибишков удвои преднината на своите в 32-ата минута. В 35-ата минута Илиев върна интригата в мача като намали за 1:2, а в края на първата част Дока добави още едно попадение за своите. През второто полувреме Локо (Мездра) успя да върне още един гол на своя противник в 52-ата минута, чрез Тодоров, а в 68-ата минута Манолев оформи крайното 4:2.

Литекс записа убедителна победа с 4:2 над Локомотив (Мездра) в динамична среща от 26-ия кръг на „А” група, която се игра на стадион „Локомотив” в Мездра. С този успех тимът на Станимир Стоилов завоюва важни три точки в борбата за зона „Европа”.

Шандор откри в 14-ата минута, а Бибишков удвои преднината на своите в 32-ата минута. В 35-ата минута Илиев върна интригата в мача като намали за 1:2, а в края на първата част Дока добави още едно попадение за своите. През второто полувреме Локо (Мездра) успя да върне още един гол на своя противник в 52-ата минута, чрез Тодоров, а в 68-ата минута Манолев оформи крайното 4:2.

Двата отбора започнаха активно двубоя, като още в първите минути пролича класата на ловчанлии си пролича още в първите минути.

В 7-ата минута Бибишков пропусна да се възползва от грешка на домакините, които върнаха топката към на вратаря Георгиев, но той се засуети и можеше да бъде наказан за това.

Минута по-късно Хубав шут на Бамба, който напредна в наказателното поле на гостите излезе в аут.

В 9-ата минута Бамба се пребори с Пламен Николов и напредна в половината на Литекс, демонстрира техника, но после изпусна владеенето на топката. Две минути по-късно Сандриньо центрира в наказателното поле, но Бибишков не се възползва по-най-добрия начин.

В крайна сметка напористите атаки на ловчанлии си казаха думата и в 14-ата минута резултатът беше открит, чрез попадение на Шандор. Станислав Манолев пусна към Сандриньо, който намери Шандор в наказателното поле на Локо. Той преодоля защитата на домакините и простреля вратаря Георгиев за 1:0.

В 20-ата минута имаха шанс да стигнат до изравнително попадение, след като Каранейчев напредна в наказателното поле на гостите от Ловеч, но Голубович спаси със сетни сили.

Четири минути по-късно тимът на Станимир Стоилов създадоха опасна атака след като Манолев центрира в наказателното поле и Дока, който се справи със защитата на Локо, засече неговия удар. Топката обаче срещна напречната греда на Георгиев. След това Манолев опита атрактивна задна ножица, но вратарят се намеси подобаващо.

В 28-ата Лоттас центрира към Каранейчев, който стреля,  но хубавият му шут бе блокиран от Пламен Николов.

През втората половина на полувремето, гостите от Ловеч се втурнаха още по-устремено към вратата на противника и в 32-ата минута преднината им бе удвоена чрез попадение на Бибишков. Манолев преодоля Филипов, центрира в наказателното поле, където нападателят отрази подобаващо и изпрати топката в мрежата на Георгиев.

Неблагоприятната ситуация не успя да обезкуражи домакините и те все пак съумяха да върнат едно попадение на съперника си. В 35-ата минутаЛоттас центрира в наказателното поле, където Илиев засече с глава и върна интригата в мача за 1:2

Темпото на игра не спадна до самия край на първата част и в 45-ата минута тимът на Мъри Стоилов стигна до нов гол. Том подаде с пета към Дока, който не остави шанс на вратаря Георгиев и го простреля за 3:1. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:3.

В първите минути на второто полувреме играта и на двата тима изглеждаше поуспокоена и опасните атаки и положения не преобладаваха.

При една от първите опасности, които създадоха домакините пред вратата на Голубович се стигна до нов гол в срещата. Тодоров се възползва от грешка в защитата на Литекс и изправйки се сам срещу Голубович, заби топката във вратата на гостите за 2:3.

След като разликата бе намалена само на един гол, Литекс се втурна с настървение да атакува вратата на Георгиев. Двата отбора си размениха по няколко безобидни атаки, но като цяло не успяваха да затруднят съперника си.

В 68-ата минута ловчанлии отново увеличиха преднината си с гол на Дока, който овладя топката и пусна към Манолев и той простреля долния десен ъгъл на Георгиев за 4:2.

В 72-ата минута хубав шут на Кишишев прелетя над напречната греда. Десетина минути по-късно домакините реализираха хубава атака чрез Лоренсо, който стреля, но ударът му бе париран от вратаря Голубович.

До края на срещата атаките на двата отбора не доведоха до конкретни резултати и до нов гол не се стигна.

Литекс победи Локо (Мездра) с 4:2 и записа в актива си важни 3 точки, с които се нарежда на трето място в класирането, изпреварвайки тима на Черно море. "Моряците" обаче са с мач по-малко. След тази загуба Локо (Мездра) се нарежда на 11-о място с 30 точки.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза