3. Литекс мина лесно през Гоце Делчев за Купата

Литекс мина лесно през Гоце Делчев за Купата

Лидерът в „А” група Литекс се класира безпроблемно за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, предаде репортер на Novsport.com.

Възпитаниците на Ангел Червенков победиха с 4:0 при визитата си на Пирин (Гоце Делчев) и вече мислят за следващата фаза на надпреварата. 2000 зрители на Градския стадион в Гоце Делчев подкрепяха бурно „неврокопчани”, но тимът от „Б” група не успя да сътвори подвиг.

Двубоят трябваше да се играе вчера, но бе отложен за 24 часа заради наводнен терен.

Още в 14-ата минута гостите от Ловеч откриха резултата. Диего центрира от ъглов удар, вратарят на Пирин Юсаев се опита да улови топката, но не успя и Сандриньо бе на точното място като направи 1:0 в полза на своя отбор.

В 37-ата минута играчите на Червенков вкараха второ попадение. Бодуров подаде към Миланов на границата на наказателното поле, той залъга защитник на домакините, опита пас към Йеленкович, но топката попадна в краката на Саидходжа и Муши бе точен за 2:0. До края на полувремето резултатът остана непроменен.

След няколко добри атаки през втората част, Литекс стигна и до трети гол .В 69-ата минута един от най-големите таланти в българския футбол Момчил Цветанов се възползва от центриране на Миранда и с невероятен изстрел от воле направи безпомощен Юсаев.

Домакините от Гоце Делчев не успяха да вкарат дори почетно попадение в мача, но допуснаха още едно в своята врата. Миланов технично прехвърли стража на „неврокопчани” за крайното 4:0.

Така носителят на трофея от миналия сезон продължава сред най-добрите 16.

ПИРИН – ЛИТЕКС 0:4

(0:1) Сандриньо 14’
(0:2) Саидходжа 37’
(0:3) Цветанов 69’
(0:4) Миланов 90’

ПИРИН: Юсев, Катунчев, Маджиров (82’ Баханов), Гуцев, Близнаков, Мачков, Моллов (82’ Шпириев), Лапантов - к, Калайджиев, Шефиф, Крушовски (57’ Кръстев);

ЛИТЕКС: Тодоров, Бодуров, Николов (72’ Ил. Миланов), Петков - к, Занев, Сандриньо, Йеленкович (79’ Цветков), Диего (61’ Миранда), Миланов, Цветанов Саидходжа;

Жълти картони: Мачков, Лапантов (П);
Стадион: Градски стадион в Гоце Делчев, 2000 зрители
Съдия: Калин Людмилов