3. Литекс на две точки от титлата след победа над Черноморец – 2:0 (видео)

Литекс на две точки от титлата след победа над Черноморец – 2:0 (видео)

Ивелин Попов и Нифлор бележат за успеха на ловчанлии, Левски сдаде титлата и на теория

Литекс е само на 2 точки от титлата, след като спечели домакинството си на Черноморец Бургас с 2:0. Двубоят бе от 27-ия кръг и се проведе на градския стадион в Ловеч. След нулево равенство през първото полувреме ловчанлии стигнаха до успеха след подновяването на играта срещу 10 от Черноморец с попадения на Ивелин Попов и Вилфред Нифлор.

След успеха на „оранжевите” стана ясно, че Левски сдаде титлата и на теория.

През първата част Литекс имаше известно териториално превъзходство, но успя да създаде само едно чисто положение, което не доведе до гол. В началото на второто полувреме Хайри от състава на Черноморец получи втори жълт картон и остави съотборниците си с 10 души. Ивелин Попов взе диригентската палка и в 69-ата минута се пребори със здравата отбрана на гостите, и откри резултата за ловчанлии. После Нифлор довърши Черноморец с гол от дузпа 10 минути по-късно.

Срещата започна с натиск на ловчанлии. В 14-ата минута Дока изведе Ивелин Попов сам срещу Борел, но техничният удар на нападателя бе спасен от стража на гостите. После Дока и Занев стреляха неточно извън наказателното поле.

Последва спадане на темпото, което бе използвано от играчите на Черноморец. Бургазлии обаче не успяха да създадат нищо пред вратата на Литекс.

Отборът на Краси Балъков, който бе избран за играч №1 в историята на Щутгарт, остана с човек по-малко малко след подновяването на играта. Енис Хайри получи втори жълт картон за разправия с играчите на Литекс и остави съотборниците си с човек по-малко до края.

Домакините обаче не промениха играта си и продължиха с неточните далечни удари. Черноморец пък започна да действа с контри и при една от тях силен пас на Педриня бе прекалено дълъг за Нуньо, който не съумя да порази целта.

Ивелин Попов се изяви като истински лидер и успя да открие резултата от невъзможна ситуация в 69-ата минута. Националът се пребори за топката на аут линията и хитро стреля в тялото на Борел, за да може топката да влезе в неговата врата, както и стана.

Няколко минути по-късно Борел спаси хубав удар на Попов преди Литекс да удвои резултата в 79-ата минута. Нифлор бе изведен сам срещу вратаря, финтира го, но вместо да бие във вратата пак предпочете да лъже и принуди Траян Дянков да го фаулира, което доведе до дузпа. Французинът застана зад топката и заслужено сложи името си на таблото – 2:0.

До края вратарят на Литекс Галато показа майсторство, тъй като предотврати сигурен гол в своята врата при опита на Морис да го преодолее.

След последния съдийски сигнал на Ангел Ангелов вратарят на Черноморец Паскал Борел нападна рефера, който му извади втори жълт картон и съответно червен картон.

Така „оранжевите” спечелиха с 2:0 и събраха 61 точки в актива си, със 7 над ЦСКА, срещу които имат предимство в директните двубои. Ето защо Литекс се нуждае от само две точки в оставащите три кръга, за да спечели титлата и математически. Това може да стане в следващия кръг, когато ловчанлии гостуват на борещия се за оцеляване Локомотив (Пд). Черноморец е 6-и с 44 точки.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение