3. Литекс надигра Светкавица с дебютни голове на Миро Манолов

Литекс надигра Светкавица с дебютни голове на Миро Манолов

Ловчанлии бият с 2:1 в Ловеч

Литекс победи с 2:1 Светкавица в поредната си контрола от лятната подготовка, предаде сайтът на „оранжевите”. Техният успех дойде през второто полувреме след два гола на новото попълнение Мирослав Манолов. Това бяха първите попадения в сметката на нападателя с оранжевата фланелка.

Спарингът започна при горещо време, докато цялата втора част се игра при проливен дъжд

Още в 5-та минута Ванжер проби със самостоятелен рейд, но ударът му с левия крак мина встрани от вратата. Малко след това Цветанов центрира отлично, но кариоката не успя да засече топката. В 11-та минута близо до гол беше юношата Кристиян Малинов, който стреля силно от границата на пеналта, но топката профуча опасно край страничния стълб.

Десет минути по късно Ванжер изпълни перфектно пряк-свободен удар, при който обаче стражът Иван Георгиев показа рефлекс и майсторски изби.

В 42-та минута поредно добро центриране отдясно на Страхил Попов бе засечено от Миро Манолов, но нападателят би над горната греда.

С началото на второто полувреме наставникът Златомир Загорчич направи 4 промени в своя състав. Като тандем в нападение заедно заиграха Манолов и Джордан.

В 60-та минута Томи Костадинов шутира силно и точно от фаул, но Георгиев отново се прояви на висота и спаси.

Отличният до този момент вратар на гостите се поизложи в 63-та минута, когато след безобидно центриране, сбърка фатално и изпусна топката, при което Миро Манолов откри резултата.

В 71-та минута Светкавица изравни резултата чрез Стоян Георгиев, който се възползва от сблъсък на вратаря Александров със свой съотборник и отблизо вкара за 1:1.

Влезлият като резерва Георги Миланов спечели дузпа за оранжевите. Националът бе повален в наказателното поле, а Манолов с хладнокръвен изстрел реализира от бялата точка за крайното 2:1 в 71-та минута.

Литекс – Светкавица 2-1
 1-0  Манолов(63)
1-1 Георгиев(71)
2-1 Манолов(84)-дузпа
Градски стадион- Ловеч, 200 зрители, съдии:Н.Петров, Банчев, Хинков

Литекс: Пиргов, Стр.Попов, Бодуров, Божиков, Недялков, Берберович, Колев, Кр.Малинов, Ванжер, Манолов, Цветанов ( Александров, Грозев, Костадинов, Джордан, Ил.Миланов, Динчев, Г.Миланов, Аладжов)

Светкавица: Георгиев, Райчев, Траянов, Димитров, Йошев, Илиев, Вълчев, Чипев, Любенов, Стоев, Никовски( Стоилов, Керин, Генов, Вергилов, Манолов, Борисов, Илиев, Георгиев)