3. Литекс нанесе нов тежък удар по Лудогорец (+ ВИДЕО и СНИМКИ)

Литекс нанесе нов тежък удар по Лудогорец (+ ВИДЕО и СНИМКИ)

Шампионите с втора загуба от началото на сезона, продължават да нямат вкаран гол, а Люпко бе изгонен в първия си мач

Литекс победи Лудогорец с 2:0 в голямото дерби от първия кръг на първенството в А група. Момчетата на Люпко Петрович изиграха страхотен двубой и напълно заслужиха успеха си. Данило Асприля откри резултата през първата част, а след почивката резервата Диого Виана оформи крайното 2:0. И двете попадения бяха впечатляващи и ще претендират за „Гол на кръга”. Заради бурната си радост след гола, Виана получи втори жълт картон и остави Литекс с човек по-малко в последните 5-6 минутки на срещата.

Загубата днес затвърди традицията Лудогорец да започна слабо в първенството и да губи на старта. През последните две години шампионите паднаха в първите си мачове съответно срещу Любимец и Хасково. Това беше и втори официален двубой от началото на сезона, в който шампионите не могат да вкарат гол.

Литекс започна двубоя на високи обороти и първите положения не закъсняха. В 10-ата минута Данило Асприля се справи с лекота с Браян Ангуло, навлезе в полето и от 7-8 метра отправи силен удар, но топката не попадна в очертанията на вратата.

Малко по-късно домакините отново бяха близо до гол. Йонсен намери на десния фланг Страхил Попов, който центрира в полето, успоредно на голлинията към Асприля, но колумбиецът не успя да нанесе точен удар.

Логичното се случи в 26-ата минута, когато натискът на домакините даде резултат. Солова акция на Асприля, който премина като на шега през трима защитници на шампионите, завърши с мощен удар на нападателя – 1:0. Страхотен гол на колумбийския футболист!

В 29-ата минута Бьорн Йонсен също бе близо до попадение, но ударът му с глава бе спасен от Стоянов. Лудогорец погледна към вратата на домакините чак в 33-ата минута, когато едно от новите попълнения Препелица шутира силно от дистанция, но топката мина над вратата.
В самия край на първата част вездесъщият тази вечер Асприля отново се подигра по фланга с Браян Ангуло, след което стреля силно, но Футболист №1 на България за миналата година Владо Стоянов бе добре позициониран и улови топката. Полувремето, в крайна сметка, приключи при минимална преднина за домакините от Литекс – 1:0.

Почивката явно се отрази добре на шампионите, които започнаха далеч по-добре второто полувреме. Разградчани владееха повече топката, но отново Литекс бе отборът, който стигна до чисто положение. В 57-ата минута Асприля центрира много опасно в полето, но Йонсен закъсня с малко и не успя да засече топката в опразнената врата. В 65-ата минута Люпко Петрович реагира остро на съдийско отсъждане, в резултат на което главният съдия Станислав Тодоров го изгони.

В 66-ата минута Козмин Моци можеше да изравни резултата. Румънецът се озова на стрелкова позиция и моментално отправи удар, но след рикошет топката излезе в корнер.

С течение на мача играта се накъса изключително много, а картоните заваляха. В 86-ата минута появилият се като резерва Диого Виана сложи точка на спора. Португалецът се разписа с много хубав удар от границата на полето, като успя да мушне топката в горния ляв ъгъл на вратата на Стоянов. В знак на радост Виана свали фланелката си след попадението, за което получи втори жълт картон и напусна терена. До края нови попадения нямаше и домакините се поздравиха със заслужен успех.

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч