3. Литекс не успя да направи търсения обрат и загуби с 1:3 от Висла в Полша (видео)

Полският първенец се справи този път далеч по-лесно с нашия тим. Турски рефер загрози мача

Българският шампион Литекс не успя да се справи с Висла на полска земя и да направи търсения обрат, който щеше да го класира за плейофната фаза за влизане в Шампионската лига.

Отборът на Любо Пенев не можа да покаже играта отпреди седмица в Ловеч и загуби с 1:3 макар и леко незаслужено. Така ловешкият тим бе отстранен с общ резултат 2:5 от двете срещи.

Първата част бе равностойна до последната минута, когато поляците откриха резултата, а през втората дузпа, червен картон и няколко неприятни грешки съвсем наклониха везните в полза на гранда, за който пълни 90 минути изигра Цветан Генков.

За нашия отбор обаче поне остава успокоението, че мачовете от евротурнирите не свършват, защото те ще имат възможност да играят за влизане в групите на Лига Европа и ще бъдат непоставени на жребия в петък.

Срещата започна равностойно, но без положения. В началните минути Литекс владееше повече топката, но не съумя да създаде някаква сериозна опасност. Висла обаче бе на същото положение и голови възможности липсваха.

Само минута преди края на първата част Висла изненадващо откри. Mеликсон направи двойно подаване с Малевски на границата на наказателното поле, а цялата ситуация бе изгледана като зрител от капитана Йеленкович, който не видя идеята на израелеца, който напредна и с удар под сглобката отбеляза.

Втората част също не започна добре за българите. В 58-ата минута Меликсон бе изведен отдясно след грешка в отбраната на Литекс. Виничиус блокира идеално нападателя и спря пробива му, но турският рефер отсъди незаслужена дузпа. Зад топката застана потърпевшият и реализира.

В 68-ата минута блесна лъч надежда, когато при разбъркване и рикошет в наказателното поле Бодуров се оказа най-съобразителен и вкара за 1:2. Малко след това обаче вече всичко приключи, когато Йеленкович бе изгонен за опасна игра.

В 84-ата минута групова грешка в защитата на Литекс изведе на стрелкова позиция Генков, който не съумя да реализира, но Вилк довкара топката и оформи крайното 3:1.