3. Литекс писа отличен на Малеш (Микрево) в контрола – 6:1

Литекс писа отличен на Малеш (Микрево) в контрола – 6:1

Капитанът Ивелин Попов се отчете с 4 попадения

Лидерът в „А” група Литекс продължава да впечатлява с резултатите от контролните си срещи по време на зимната подготовка. След като разби Сливен с 4:0 преди три дни, днес тимът на Ангел Червенков разгроми с 6:1 лидера в югозападната „В” група Малеш (Микрево) на терена в село Дамяница, съобщава официалният сайт на „оранжевите”.

След няколко добри атаки на Литекс и пропуски на Светльо Тодоров, Ивелин Попов и Момчил Цветанов, се стигна до 33-ата минута, когато ловчанлии все пак успяха да поведат в резултата. Сандриньо изпрати истинска бомба от границата на наказателното поле, последва рикошет и топката попадна в Том, който отблизо не сгреши и прониза стража на Марек за 1:0.

Само 2 минути по-късно Литекс вкара нов гол, а негов автор отново бе Том. Ивелин Попов направи отличен пробив, подаде я на Том, а бразилецът с премерен удар с левия крак вкара втория си гол в мача за 2:0. В последната минута на първата част преднината на елитния тим стана класическа. Този път Том върна услугата на Ивелин Попов и го изведе сам срещу вратаря, а капитанът на Литекс стреля от движение за 3:0.

През втората част наставникът на Литекс Ангел Червенков пусна в игра голяма част от своите резерви, които обаче по никакъв не отстъпваха на избраните като титуляри футболисти. Още в 52-ата минута ловчанлии стигнаха до нов гол. Момчил Цветанов центрира добре отляво, намери Попов, който от движение вкара втория си гол в мача за 4:0.

Десет минути по-късно отборът на Малеш изненадващо стигна до почетно попадение, въпреки че преди това почти не беше излизал от собствената си половина. Георгиев открадна една топка от Пламен Николов, излезе очи в очи с резервата Тодоров и технично намали на 1:4. В 78-ата минута капитанът Ивелин Попов оформи своя хеттрик. Той направи отличен пробив, след това си размени едно двойно подаваме с Тафраджийски и с бомбен удар от границата покачи на 5:1.

Три минути преди последния съдийски сигнал Попов успя да отбележи четвъртия си гол в мача. Той получи топката от Дока, премина през двама играчи и с премерен удар по диагонала оформи крайното 6:1 за Литекс и даде сериозна заявка за скоростно завръщане в титулярния състав на националния отбор на България.

6:1 Попов 87'

Литекс: 1. Голубович (46 - 12. Т. Тодоров), 5. Венков (46 - 3. Занев), 18. И. Миланов (62 - 6. Петков), 22. Николов, 33. Бодуров (62 - 25. Кишишев), 9. Св. Тодоров (46 - 19. Нифлор), 8. Том (46 - 16. Тафраджийски), 10. Сандриньо (62 - 23. Йеленкович), 17. Г. Миланов (62 - 21. Цветков), 27. Цветанов (62 - 15. Дока), 71. Попов

Треньор: Ангел Червенков

Малеш: 1. Стоянов, 14. Шикоров, 3. Сандев, 7. Атанасов, 5. Стоянов, 2. Дафков, 11. Станков, 21. Ташев, 24. Вакареев, 22. Симеонов, 20. Георгиев (46 - Шопов, Саватов, Зарчев, Постоловски, Станчев, Кепов)

Треньор: Пламен Мицански

Жълти картони: Александър Цветков (63)

Главен съдия: Ивайло Стоянов

Стадион: село Дамяница, 50 зрители