3. Литекс покори „Лазур” в отложения мач с Черноморец – 1:0

Литекс покори „Лазур” в отложения мач с Черноморец – 1:0

Янев вкара единственото попадение в 7-та минута, шампионите на 11 точки пред Левски

Шампионът Литекс направи нова решителна крачка към защитата на титлата си, след като днес се наложи с 1:0 над състава на Черноморец, в мач игран на стадион „Лазур” в Бургас. Както е известно, вчера двубоят бе прекратен в 15-ата заради срив в електросистемата на морския град, а днес бе решено срещата да се доиграе днес.

Мачът, който бе ръководен от рефера Ивайло Стоянов, бе подновен изцяло и днес стартира от първата минута. „Акулите” започнаха с натиск, който обаче бе пресечен в 7-та минута, когато Георги Миланов нахлу в наказателното поле отдясно и върна хубаво за Янев, който прониза Стоян Колев за 1:0.

След попадението по-добрата игра на „оранжевите” продължи, въпреки че бургазлии застрашиха на два пъти стража Виничиус. Първо Терзиев навлезе опасно в наказателното поле, но в последния момент Йеленкович изчисти с хубав шпагат. Впоследствие Андонов опита късмета си от далечна дистанция, ала кълбото попадна право в обятията на стража на ловчанлии.

Така се стигна до 27-ата минута, когато „оранжевите” пропуснаха страхотен шанс да удвоят преднината си. Тогава Том центрира добре в наказателното поле, където Георги Миланов засече с глава, но от няколко метра не уцели вратата на „акулите”. Няколко минути по-късно Дока напредна мощно по левия фланг и намери Тодоров в наказателното поле, нападателят успя да отклони леко, но Колев показа страхотен рефлекс и спаси с крак.

До края на полувремето Терзиев пропусна хубава възможност за бургазлии, но нови голове нямаше и така двата отбора се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Литекс.

Втората част стартира с по-добра игра на гостите от Ловеч, които можеха да поведат с 2:0 още в началните минути, но коварно центриране на Янев бе избито от Колев в корнер. В 50-ата минута пък, Йеленкович изведе Светльо Тодоров очи в очи със стража домакините, но Колев отново показа класа и спаси с една ръка.

След това положение „акулите” поизравниха играта, но срещаха сериозни трудности в създаването на чисти голови възможности пред Виничиус. След преполовяването на полувремето обаче, бургазлии създадоха някои много опасни положения пред стража на гостите, като първо Койта не можа да засече хубаво центриране на Андонов, а впоследствие гол на Рикардо Андре бе отменен заради засада.

След отмененото попадение темпото на игра отново спадна, въпреки че домакините продължаваха да са малко по-активният тим. Георги Андонов стреля опасно от фаул, но Виничиус спаси без проблеми, а в 84-ата минута Браганца повтори същото упражнение, ала стражът на Литекс отново бе на висота. Няколко минути по-късно Андонов пак опита късмета си от пряк свободен удар, ала и този път вратарят на ловчанлии спаси.

До края на мача обаче нови голове нямаше и така Литекс победи Черноморец с 1:0 на стадион „Лазур” в Бургас.