3. Литекс повали Черно море за едно полувреме

Литекс повали Черно море за едно полувреме

В герой на срещата се превърна нападателят Исмаил Иса, забил хеттрик

Литекс най-после се отпуши и разби Черно море с убедителното 4:1 като домакин. За разлика от други мачове досега, в които изпускаха по половин дузина положения, този път оранжевите бяха настроили мерника си точно и успяха да решат мача в своя полза още на почивката. До тогава момчетата на Христо Стоичков отчаяха съперника с четири гола аванс. В герой на срещата се превърна нападателят Исмаил Иса, забил хеттрик. Първото си попадение в елита отбеляза 19-годишният младок Симеон Славчев.

Моряците бяха тотално надиграни и живнаха чак в края на двубоя, съумявайки да вкарат почетен гол чрез Георги Илиев.

Ловчанлии излязоха без най-добрия си играч - Георги Миланов, който получи почивка и остана на пейката, а на негово място като титуляр започна възстановеният от контузия Момчил Цветанов. В деня на мача асистентът на Камата Николай Димитов навърши 42 години, цели 17, от които са свързани с ловешкия футбол като играч и треньор.

Литекс откри рано резултата с гол на Иса. Нападателят проби мощно по левия фланг и хладнокръвно оплете топката в мрежата за 1:0.

Малко по-късно напречната греда спаси гостите след топовен шут от 20 метра на Цветанов. Крилото изпусна още една възможност. В 21-та минута Ваюши направи техничен слалом от финтове в пеналта и пусна към Славчев, но в последния момент играч на варненци с шпагат предотврати чист гол.

Оранжевите нокаутираха съперника си в рамките на 90 секунди с две бързи попадения. В 29-та минута след продължително разбъркване в наказателното поле топката се озова в Симеон Славчев, който покачи на 2:0. Докато моряците се осъзнаят, Иса направи преднината класическа, вкарвайки отблизо при добавка след удар на Ваюши.

Домакините не спряха да атакуват и след почивката. В 61-та минута Иса изведе хитро Страхил Попов, но стражът Китанов майсторски спаси удара му. След това отличен рейд на Божиков завърши с извеждащ пас към Ваюши, но шута на албанеца мина покрай страничния стълб. Чак в 70-тата минута Черно море организираха първата си по-смислена атака. Оранжевите подходиха лежерно и изпуснаха Георги Илиев, който отблизо намали за 1:4, фиксирайки крайния резултат.