3. Литекс пречупи Левски в драматична битка с дузпи и е на полуфинал (видео и снимки)

Иса и Александров оставиха "сините" извън борбата за трофея

Литекс е на полуфинал за Купата на България, след като отстрани Левски на своя стадион в Ловеч в драматичен мач, преминал през различни развои, за да завърши накрая с дузпи, в които ловешкият отбор прояви по-голяма психика. Редовното време приключи при резултат 1:1, а дузпите 4:2 за домакините. Иначе Том изведе своя отбор с дузпа през първото полувреме, а Иса изравни през второто.

Срещата бе много приятна за окото макар и на моменти груба, а накрая завърши инфарктно, след като „сините“ първоначално поведоха в дузпите, но пропуски на Александров и Иса оставиха тима извън борбата за трофея.

Мачът започна с по-активна игра за Литекс. В 3-ата минута обаче Левски бе отборът, който можеше да поведе, след като Тасевски изведе Дембеле сам срещу Виничиус, но вратарят излезе победител в схватката.

В 31-ата минута пак Дембеле надбяга двама защитници и чукна топката покрай излезлия вратар, но много силно и тя излезе в аут.

Две минути след това обаче Литекс поведе с гол от дузпа. Диуф навлезе в наказателното поле и бе бутнат от Иво Иванов. Датският рефер не се поколеба и отсъди дузпа, реализирана от Том с добър удар.

В 40-ата минута Папа Диуф излезе абсолютно сам срещу Пламен Илиев. Вратарят на Левски излезе на границата на наказателното поле и с много умна и решителна проява му отне топката.

През второто полувреме Ясен Петров и Гонзо се опитаха да потърсят обрат на развоя. В 50-ата минута Сержиньо Грийн след корнер беше оставен сам на първа греда, но ударът му мина малко над напречния стълб.

В следващите 20 минути играта бе равностойна. В 70-ата минута Христо Янев отправи силен удар, отразен от Пламен Илиев, а след това и Дока пропусна удобна възможност.

В следващите минути Левски натисна. В 77-ата минута Мюлдер бе изведен отдясно зад гърба на защитата и сам срещу вратаря копна топката над него, но тя мина покрай гредата. Минута след това обаче „сините“ изравниха. След ъглов удар топката бе пратена към далечната греда от Иво Иванов и попадна на главата на Иса и Дембеле. Първият с глава успя да я промуши във вратата, макар че не е много ясно кой точно от двамата бе голмайсторът.

Само секунди преди края на редовните 90 минути пък Мюлдер пак бе изведен отдясно сам срещу вратаря, но стреля покрай вратата. Така се стигна и до продължения.

В продълженията и двата тима бяха доста предпазливи. Във вторите 15 минути Любо Пенев пусна и Деян Джерманович в игра, за да не играе дузпи. Те обаче дойдоха на дневен ред.

Решаващият момент започна перфектно за Левски. Първо Владо Гаджев спечели жребия да избира и наказателните удари се пренесоха пред агитката на „сините“. Освен това първи пропуск направи Дока при второто изпълнение. След това обаче Александров удари греда, а при предпоследните изпълнения нервите на Иса не издържаха и той би високо над гредата.

Така в драматичен сблъсък Литекс спечели инфарктния мач.