Българският футболен съюз бе домакин на заседание на Европейската работна група за социален диалог в професионалния футбол. В групата участват всички големи международни организации във футбола на Стария континент начело с УЕФА, Европейската асоциация на клубовете, ФИФПро и Европейската асоциация на професионалните лиги. От българска страна заседанието бе председателствано от изпълнителния директор на БФС Борислав Попов, а представител на УЕФА бе Матиас Графстрьом. Участваха още представители на "Левски", "Литекс" и "ЦСКА", които членуват в Европейската асоциация на клубовете, както и президентът на ПФЛ Стефан Капралов и секретарят на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев. Дидерик Девеле представляваше Асоциацията на европейските клубове (ECA), Мадс Йоланд (ФИФПро, FIFPro), а Иън Блеър (Асоциацията на европейските професионални лиги, EPFL).
Гостите подчертаха, че от гледна точка на документацията и нормативната база (колективен трудов договор, образец за договор с професионален футболист и т. н.) футболният пазар в България е на топ ниво. "Не сме виждали в нито една друга страна толкова добре свършена работа, за което благодарим на Българския футболен съюз и останалите заинтересовани страни", подчерта Матиас Графстрьом, но позицията му бе подкрепена и от останалите европейски представители. "Тук сме, за да продължим стъпка напред тази работа и да помогнем с идеи за изчистване на проблемите, които съществуват в договорните отношения между клубовете и футболистите, както и тенденциите за забавяне или неизплащане на заплати", допълни Мадс Йоланд.
От своя страна клубовете подчертаха, че социалният диалог между заинтересованите страни във футбола в България е изключително активен и това спомага за решаването на възникнали проблеми. Президентът на "Литекс" Трифон Попов подчерта принципната позиция на клуба във връзка с мащабите на футболния пазар в България и икономическата криза да се помисли за въвеждане на таван на заплатите. От "Левски" предложиха да се лобира по-активно пред държавата за промени на законодателството, така че футболистът да се специализира допълнително като професия, тъй като в момента възможностите по Кодекса на труда са твърде малко и почти го приравняват към всички останали професии, без да отчитат спецификите - като липсата на строго регламентирано работно време и т. н.
В заключение български представители бяха поканени на международния семинар за социален диалог във футбола на 1 и 2 ноември.