3. Литекс разпиля "смърфовете" в Ловеч (ВИДЕО)

Литекс разпиля "смърфовете" в Ловеч (ВИДЕО)

Ловчанлии преодоляха безпроблемно Локо Пловдив и се класират за осминафиналите с общ резултат 2:0

Отборът на Литекс се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България след като преодоля Локомотив Пловдив с 2:0 на Градския стадион в Ловеч. Така след нулево равенство в първата среща, в следващата фаза продължават „оранжевите”.

Исмаил Иса откри резултата в 14-ата минута, а Георги Миланов удвои преднината на своя тим в 79-ата от дузпа.

Ловчанлии започнаха по-активно срещата и имаха игрово преимущество през всичките 90 минути. Тимът, воден от Христо Стоичков можеше да победи с далеч по-изразителен резултат, но поредица от неверояни пропуски на голмайстора Иса и страхотните реакции на Стефано Кунчев на вратата на „смърфовете” не позволиха това да се случи.

Домакините поведоха в 14-ата минута, когато след отлично центриране на Армандо Ваюши, Исмаил Иса откри резултата, засичайки с глава от близко разстояние.

Десетина минути по-късно отново нападателят на ловчанлии имаше възможност да се разпише, след което нахлу отдясно в наказателното поле на пловдивчани, промуши топката през краката на Ковачев, но след това не успя да преодолее Стефано Кунчев.

В 35-ата минута Иса получи топката абсолютно непокрит в пеналтерията на гостите, но удара му отново бе париран от сража на Локомотив.

Втората част започна вихрено и домакини като по чудо не успяха да удвоят резултата след като в рамките на няколко секудни Ваюши и Момчил Цветков нацелиха двете странични греди на вратата на „смърфовете”.

Последва нов пропуск на Иса, до който топката стигна след серия от рикошети. Нападателят се опита от легнало положение да добута топката в мрежата, но със сетни сили Стефано Кунчев я изби от голлинията.

Всичко в мача обаче приключи в 79-ата минута, когато Георги Миланов реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Мартин Кавдански срещу Галин Иванов в наказателното поле на Локомотив.

По този начин ловчанлии заслужено продължават напред към осминафиналите, а техният съперник ще стане ясен в понеделник, когато ще се тегли жребия за следващата фаза.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)