3. Литекс с две победи в блиц турнира в Ловеч

Литекс с две победи в блиц турнира в Ловеч

Оранжевите безпроблемно надиграха своите опоненти, спечелвайки чисти победи срещу Етър и Нефтохимик с по 2:0

Литекс постигна две победи в импровизирания блиц турнир, състоял се на Градския стадион в Ловеч. Оранжевите безпроблемно надиграха своите опоненти, спечелвайки чисти победи срещу Етър и Нефтохимик с по 2:0. Срещите бяха с продължителност 45 минути.

В първият си двубой ловчанлии стигнаха до победата след голове на Васил Божиков и Галин Иванов. За 2-те попадения голяма заслуга имаше Армандо Ваюши, отчел се с две асистенции. В 34-тата минута левият бек Божиков се разписа красиво с глава, а малко по-късно Иванов засече подаване на албанеца в наказателното поле.

Наставникът Христо Стоичков започна втората среща с Нефтохимик с 3 промени в стартовия си състав. Оранжевите отново доминираха, но нямаха късмет рано да вкарат гол. На два пъти напречната греда спаси бугазлии след ударите на Цветанов от фаул и Герам Заков. В 28-мата минута все пак резервата Грозев откри резултата. Централният бранител вкара отблизо след центриране на Цветанов. Постепенно Стоичков пусна в игра всичките си налични и здрави футболисти и Литекс завърши мача само с младоци и юноши от школата. В 40-тата минута двама от талантите на академията изработиха второто попадение в мача. 15-годишният Кирил Десподов центрира отляво и Ангел Здравчев се оказа най-хладнокръвен в пеналта и вкара за 2:0.

Литекс - Етър 2:0

Голмайстор: Божиков (34\', 1:0), Галин Иванов (38\', 2:0)

Съставът на Литекс: Пиргов, Динчев, Ил. Миланов, Недялков, Божиков, Цветков, Г. Миланов, Цветанов, Г. Иванов, Ваюши

Литекс - Нефтохимик 2:0

Голмайстор: Грозев (28\', 1:0), Здрвчев (40\', 2:0)

Съставът на Литекс: Александров, Динчев, Ил. Миланов, Недяков, Борисов, Цветков, Г. Миланов, Цветанов, Диего, Ваюши, Заков (Колев, Грозев, Десподов, Смирнов, Здравчев)

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)