3. Литекс с класика в домакинския си мач срещу Черно море (+СНИМКИ)

Литекс с класика в домакинския си мач срещу Черно море (+СНИМКИ)

Два гола на Джордан и един на Пламен Гълъбов донесоха трите точки на ловчанлии

Литекс записа класическото 3:0 в домакинския си мач срещу Черно море и временно се изкачи на 4-ата позиция в класирането на А група. Срещата е първа от V кръг на професионалната ни лига. Резултатът бе открит от Джордан в 33-ата минута. В 79-ата минута отново колумбиецът бе точен, а пет минути по-късно Пламен Гълъбов оформи крайния резултат в двубоя.

Около 20-тина фена на гостуващия тим бяха опънали транспарант с обиден надпис насочен към треньора на Черно море – Александър Станков. На другият полюс бяха феновете на Литекс, които на 14 август (вчера) публикуваха декларация, в която изказват подкрепата си към треньора на Литекс Краси Балъков.

Литекс се хвърли в атака още от първите минути на срещата. Бърз пробив на Асприля доведе до фаулирането му близо до наказателното поле още във втората минута. Кирил Котев спря колумбиеца непозволено и получи жълт картон. Ваюши стреля директно към вратата, но ударът му не бе достатъчно точен, топката мина встрани от вратата на Китанов.

Литекс владееше повече топката в първите минути на срещата, а „моряците” разчитаха на бързи контраатаки.

В 18-ата минута няколко полицая навлязоха в скромната агитка на Черно море и иззеха транспаранта с обидни думи към треньора на гостите Сашо Станков.

Малко преди да измине половин час от началото на срещата Краси Балъков трябваше да направи принудителна смяна. Джаксън Менди даде знаци, че не може да продължи в двубоя и бе принудително заменен от Пламен Гълъбов.

В 33-ата минута грешка в защитата на „моряците” доведе до попадение във вратата им. Слави Сталев не успя да изчисти центрирана топка в полето на Черно море, Илия Миланов успя да отклони към Уилмар Джордан, който технично от непосредствена близост прехвърли Китанов, откривайки резултата в срещата – 1:0 за Литекс.

Китанов направи грешка две минути след гола и Джордан можеше да удвои, но не успя да намери опразнената врата.

Кристиан Малинов пробва силния си удар от близо 22 метра, Китанов изпусна първоначално топката, но след това успя да улови. При резултат 1:0 за Литекс, двата тима се оттеглиха на почивка между полувремената.

Уилмар Джордан навлезе в полето наказателното поле на Черно море в 55-ата минута, колумбиецът се строполи на земята и поиска дузпа, но главният рефер на двубояСтефан Апостолов бе на мнение, че дузпа няма.

Никола Колев направи страхотен рейд, навързвайки няколко футболисти на „моряците”, но ударът му не бе със същото качество и топката премина покрай вратата на Китанов.

Последваха минути на пълен брак в играта и на двата тима, изпълнени и с множество нарушения. Футболистите и на двата тима изглеждат изморени и отпаднали, за което най-вероятно вина имаше и изключително топлото време.

В 79-ата минута Джордан направи резултата 2:0 за „оранжевите”. Добър пробив на колумбиеца завърши с точен удар, който не бе отразен от вратаря на „моряците” Китанов.

Отборът на Александър Станков получи нов тежък удар  три минути след второто попадение на Джордан. Слави Сталев получи втори жълт картон и се наложи „моряците” да доиграят срещата с 10 човека.

Влезлият като резерва Пламен Гълъбов бе точен в 84-ата минута и оформи крайния резултат в срещата – 3:0 за Литекс. Центриране от ъглов удар бе засечено с глава от Гълъбов и Китанов трябваше да вади за трети път топката от мрежата си.

Кристиан Малинов бе близо до нов гол в 90-ата минута, но Сашо Александров успя да избие топката от краката му в последния момент.

След победата Литекс се изкачи на 4-ата позиция във временното класиране на А група със 7 точки, докато тима на Черно море се намира на дъното на таблицата със скромните 2 точки в актива си.