3. Литекс се блъсна в здраво защитената дупнишка крепост „Бончук” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс се блъсна в здраво защитената дупнишка крепост „Бончук” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двубоят завърши при резултат 0:0, „оранжевите” с куп пропуски

Литекс се препъна в гостуването си на Марек в двубоя от 21-ия кръг на А група. Ловчанлии и дупничани завършиха при равенство 0:0. Срещата се проведе на стадион „Бончук” пред около 200 зрители. Гостите владееха повече топката и създадоха по-интересните положения, но така и не намериха верния път към вратата на Марек. Домакините, от своя страна, се защитаваха стабилно.

С тази точка Литекс се изкачи до четвъртото място с актив от 36 точки. От 15:30 ч. Локо София приема Черно море и при успех "железничарите" отново може да върнат отбора на Красимир Балъков на петото място. Марек пък вече има 14 точки.

Отборът на Литекс владееше повече топката от своя съперник през първото полувреме, но изпитваше сериозни трудности при организирането на голови атаки. Липсваха им идеи и острота в нападението. Домакините от Дупница се бяха подредили добре в защита, затваряха навреме свободните пространства и печелеха повечето въздушни двубои, с което направиха задачата на ловчанлии, които по всякакви начини се опитваха да намерят верен път към вратата, пазена от Емил Михайлов, още по трудна.

Единственото наистина опасно положение в полза на Литекс се случи през 3-ата минута. Тогава новият нападател на „оранжевите” Бьорн Маарс бе намерен много добре в наказателното поле, той отигра топката технично, но я прати само на сантиметри от дясната греда. При тази ситуацията стражът Михайлов не помръдна.  Малко по-късно отново той опита да направи задна ножица, но изстрелът му твърде слаб и не затрудни вратаря.

Футболистите на Марек за цялото първо полувреме нито един път не успяха да затруднят Винисиус Баривиейра. Възпитаниците на треньора Тенчо Тенев не отправиха нито един удар по посока неговата врата. Повечето си сили домакините хвърлиха в защитен план, разрушавайки атаките на гостите. Дупничани трудно изнасяха топката и губиха инициативата в средата на терена почти без никаква съпротива.

През второто полувреме домакините от Марек се посъживиха и погледнаха по-смело към вратата на Литекс. Атакуваха по-уверено и стигаха до ъглови удари, които поизпотиха бранителите в „оранжеви” екипи. В 61-ата минута Кавдански засече с глава именно от корнер и нанесе силен удар, което принуди Баривиейра да плонжира и избие в нов корнер. Това бе и най-опасното положението, което домакините успяха да създадат.

Литекс продължи да атакува с всички и да търси отчаяно гола. Асприля можеше да попадне в прегръдките на своите съотборници, но в ударът ми мина встрани от вратата. В 55-ата минута  Страхил Попов с дълга топка намери крилото в наказателното поле отдясно. Още с първото си докосване той елиминира съперник, с второто прехвърли друг, за да излезе сам срещу вратаря на около 7-8 метра. Изстрелът му с десния крак обаче спря във външната страна на мрежата при близкия ъгъл.

Влезлият като резерва Александър Цветков опита късмета си с удар извън наказателното поле, но топката профуча много близо до дясната греда. Като цяло това бе нещо, което липсваше в играта на Литекс – ударите от дистанция.

До края на срещата действията се развиваха в половината на Марек, но ловчанлии така и не успяха да разпечатат вратата на Емил Михайлов. Кирил Десподов и Пауло Регула стреля силно и опасно от дистанция, но без успех. Вратарят Михайлов също имаше заслуга за равенството заради намесите си.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза