3. Литекс се класира за осминафиналите на Купата със снаряд на Йонсен (ВИДЕО)

Литекс се класира за осминафиналите на Купата със снаряд на Йонсен (ВИДЕО)

Локо (Горна Оряховица) и Дунав (Русе) също продължават след убедителни победи

Литекс стана първият отбор от елита на българския футбол, който се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България. „Оранжевите” гостуваха в тази фаза на надпреварата на Локомотив 2012 Мездра и се наложиха с 3:0. И трите гола паднаха през второто полувреме.

Бьорн Маарс Йонсен даде тон на ловчанлии с истински снаряд от около 40 метра. Тонислав Йорданов и Диого Виана също се разписаха.

Старши треньорът на носителя на този трофей през 2009 година Лауренциу Регекампф бе направил много промени в стартовия си състав и това в известна степен се отрази на играта на отбора. През първото полувреме „орнажевите” не успяха да създадат наистина опасно положение пред противниковата врата.

Няколко минути след почивката (52) нападателят Йонсен откри с мощен удар от далечно разстояние. Йорданов, който влезе като резерва, се разписа в 78-ата минута след пас на Диого Виана, а малко след това (83) юношата върна жеста и пусна добър извеждащ пас към Виана, който направи 3:0.

Гостите можеха да си тръгнат и с още по-изразителна победа, но пропуски в последните минути не им позволиха.

Състави на двата отбора:

Локомотив 2012 Мездра: Иван Иванов, Иван Скерлев, Николай Христозов, Петър Василев, Георги Павлов, Николай Ганчев, Денил Селимински, Ивайло Цветанов, Георги Какалов, Тодор Чаворски, Иван Мишев

Литекс: Евгени Александров, Стойчо Атанасов, Илия Миланов, Пламен Гълъбов, Иван Горанов, Никола Колев, Александър Цветков, Хенри Рохас Делгадо, Кирил Десподов, Александър Георгиев, Бьорн Маарс Йонсен

В другите двубои от днешната програма, Локомотив (Горна Оряховица) и Дунав (Русе) също се поздравиха с убедителни победи и продължават. Както е известно, победителите от този кръг се решават в един двубой.  „Железничарите” се наложиха над Черноморец (Балчик) с 3:0, а „драконите” се справиха с Ботев (Гълъбово) за крайното 4:0.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение