3. Литекс се върна към победите след спектакъл с Локо (София) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс се върна към победите след спектакъл с Локо (София) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Краси Балъков се наложи с 4:2 и стана трети в класирането

Литекс записа важна победа над Локомотив (София) в двубой от 13-ия кръг на първенството, който се проведе на градския стадион в Ловеч. Отборът на старши треньора Красимир Балъков се наложи с 4:2 и си отдъхна след двете последователни поражения от Локо (Пловдив) и ЦСКА и двете с по 0:2. Точни за „оранжевите” бяха Васил Божиков, Данило Асприля на два пъти и Армандо Ваюши, който вкара от дузпа. Головете за столичните „железничари” реализираха Евертон Джилио-Том и Преслав Йорданов.

Така, Литекс се изкачи до третото място във временното класиране на шампионата с актив от 22 точки, колкото има и втория Лудогорец. Първи е ЦСКА с 29 точки. Утре, събота, е вечното дерби с Левски.

Двата отбора играха атакуващ, динамичен и приятен за окото футбол. Първият гол падна още в 8-ата минута, а негов автор бе бранителят Божиков. Той получи топката от Асприля, който пусна остър пас през цялото наказателно поле без никой от Локомотив  да успее да играе с нея, и с плътен удар по земя откри резултата.

След това попадение футболистите от София реагираха като ужилени и отговориха с два много опасни удара. Първия бе отправен от Влади Романов, избит от Баривиейра в корнер. След това Бранеков с глава стреля много близо до горната греда.

Вторият гол падна след точно изпълнена дузпа от албанецът Ваюши в 17-ата минута. Ранджелович задържа при борба за топката Джордан и съдията Станислав Ставров показа бялата точка. Футболистите на Локомотив обаче показаха характер и бързо върнаха един гол чрез Том в 25-ата минута, който се възползва от лошо изчистена топка от вратаря, и с глава намали изоставянето на столичани.

В 36-ата минута „червено-черните” действаха изключително неконцентрирано в защита и допуснаха по много лесен начин Асприля да бъде изведен в наказателното поле от Ваюши и футболистът с номер 70 елегантно търкулна топката покрай Божидар Митрев.

През второто полувреме наставникът на гостите Димитър Васев пусна в игра нападателят Преслав Йорданов, което се оказа добър ход. Футболистът се включи много добре в двубоя и допринесе за остротата в нападение. Той вкара втория гол за своя отбор в 64-ата минута, след като намерен много добре от Ранджелович. Веднага след това отново Йорданов бе в центъра на вниманието. Нападателят се озова отново сам срещу вратаря, но се забави и в крайна сметка стреля слабо в тялото на Баривиейра.

Локомотив (София) затегнаха още повече обръча пред вратата на Литекс и подложиха на огромно напрежение вратаря и бранителите пред него. Бранеков и Том пропуснаха златни възможности да вкарат. Това стори Асприля след бърза контра две минути преди края на редовното време и сложи точка на спора в този мач.