3. Литекс сломи Славия в Ловеч и стана четвърти в класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс сломи Славия в Ловеч и стана четвърти в класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

“Оранжевите” спечелиха с 2:0 в последния двубой от 18-ия кръг

Литекс постигна важна победа над Славия в последния двубой от 18-ия кръг на А група. Отборът на старши треньорът Красимир Балъков се наложи с убедителното 2:0 като домакин. Така, “оранжевите” събраха 29 точки и се изкачиха до четвъртото място в класирането. На третата позиция е Локо (София) също с 29, който има предимство в директните двубои.

Победата за ловчанлии донесаха Данило Асприля с хубав гол през първото полувреме и Румен Руменов през втората част.

Двата отбора изиграха коректен мач на градския стадион, като главният съдия Станислав Тодоров показаха само един жълт картон - получи го голмайсторът Асприля.

Първото полувреме премина в умерено темпо, като опасните положения и пред двете врати не липсваха. Домакините от Ловеч започнаха срещата по-активно срещата в търсене на ранен гол, но защитниците на Славия се браниха стабилно и трудно позволяваха на атакуващите футболисти на Литекс да излизат на чисти позиции пред Георги Петков.

Първото по-опасно положение обаче стана пред вратата на “оранжевите”. В 9-ата минута Диего Фераресо навлезе в наказателно поле и пусна топката към Радослав Василев, който се озова сам срещу празната врата, след като Баривиейра излезе неразчетено, но нападетелят на “белите” направи шокиращ пропуск от около метър. Футболистите от столичния клуб продължиха с атаките си, които на моменти много затрудняваха защитниците в оранжеви екипи, но вратарят успя да запази мрежата  си “суха”.

Домакините също създадоха няколко добри положения. Като цяло те владееха инициативата и владееха повече топката, докато гостите разчитаха предимно на бързи и остри контраатаки. В 25-ата минута Джордан пропусна великолепна възможност от изгодна позиция в наказателното поле - снажният нападател отправи силен удар към Петков, но опитният вратар успя да избие.

След малко повече от минута време след тази ситуация, възпитаниците на Красимир Балъков поведоха в резултата. Славистите не успяха да изнесе добре топката и тя се озова у Асприля на около 26-27 метра от вратата. Колумбиецът я нагласи на десния си крак и с топовен изстрел в долния ляв ъгъл матира Георги Петков, който удари лицето си при плонжа.

Футболистите на Литекс заиграха по-уверено след гола и започнаха да пресират съперника си още в неговата половина. В 42-ата минута гостите от София пропуснаха нова златна възможност. Тогава след бърза контраатака, Манзоро излезе очи в очи срещу Баривиейра, след като елиминира Менди, и се опита да прокара топката между краката му, но стражът улови топката в решителния момент.

След по-малко от 10 минути игра след подновяването на играта отборът на Литекс удвои преднината си. Армандо Ваюши изведе по перфектен начин Джордан в наказателното поле, нападателят прокара топката покрай излезлия да го посрещне Петков и на опразнената врата младият талант Румен Руменов просто чукна топката за 2:0. Това бе гол номер 60 за Литекс срещу Славия на ниво А група.

След втория гол, славистите очаквано се хвърлиха по-настървено в атака, което остави повече свободни пространства за за домакините, които създадоха много грижи за Георги Петков. Пред Ваюши и Джордан се отриха много добри възможности, но ударите им не бяха достатъчно силни, за да затруднят вратаря.

До края на срещата домакините продължиха с атаките и можеха да вкарат и трети гол, докато Баривиейра нямаше почти никаква работа, въпреки че в последните минути славистите заиграха с двама нападатели.