3. Литекс удари 2:0 Славия в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс удари 2:0 Славия в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Иван Горанов и Кирил Десподов бележат за победата на ловчанлии

Литекс победи 2:0 Славия в контрола, играна на Градския стадион в Ловеч. Оранжевите, извадени от "А" група, се представиха силно в приятелската среща и с попадения на Иван Горанов и Кирил Десподов заслужено надделяха над „белите“.

Наставникът Любослав Пенев не можеше да разчита на една дузина от своите състезатели, ангажирани в различните национални гарнитури. В игра след възстановяване от контузия се завърна Бьорн Йонсен, пред когото се отвори първата възможност в мача. В 6-ата минута Цветков центрира отдясно, но нападателят би неточно с глава над вратата.

В 19-та минута шанс имаше и за Славия, но излязъл на стрелкова позиция Сердеров би слабо покрай страничния стълб. Малко след това домакините откриха резултата с точно изпълнена от Иван Горанов дузпа, отсъдена за поваляне на Шопов в наказателното поле. От бялата точа левият бек хладнокръвно се разписа за 1:0.

TSV_6431

В 38-ата минута последва ново центриране на Цветков, но Кирев сигурно улови удара на Йонсен с глава. Пропуск направи и Ангелов, както и Шопов с шут извън пенала.

В 59-ата минута бранителят Рафа Перез можеше да покачи с глава, но Кирев с плонж спаси. Малко по-късно Руменов открадна топката от защитата, но отново стражът на „белите“ прояви рефлекс и предотврати чист гол.

В 63-ата минута Арсенио опита с плонж с глава да изненада Кирев, но безуспешно. В 75-та минута Арсенио напредна и шутира плътно по земята, но Кирев пак показа класа. Същото вратарят на столичани направи и секунди по-късно при контраатака и завършващ удар на Диого Виана.

Гостите от Славия се опитваха да играят открито, но на няколко пъти играчите им „увисваха“ в положения за засада и атаките им пропадаха. В 83-ата минута резервата Десподов се отскубна зад защитата след дълъг извеждащ пас на Горанов и с диагонален шут покачи на 2:0.

Литекс-Славия 2:0
20′ – Горанов (д) 1:0
83′ – Десподов 2:0

Литекс: Евгени Александров, Александър Цветков, Рафа Перез, Красимир Станоев, Иван Горанов, Петрус Бумал, Диого Виана, Румен Руменов, Васил Шопов, Милчо Ангелов, Бьорн Йонсен (Конов, Арсенио, Десподов, Ивайлов, Христов, Турицов, Търтов)

Славия: Кирев, Панов, Пиргов, Сергеев, Балджийски, Ив. Димитров, Мартинов, Йомов, Стоев, Сердеров, Омар (Фераресо, Д. Пеев, Дониел, Паунич, Семерджиев)

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА