3. Литекс загуби злощастно с 2:3 от Дуисбург

Литекс загуби злощастно с 2:3 от Дуисбург

Българският шампион водеше с 2:1 минути преди края, но допусна 2 гола за 2 минути и си тръгна с празни ръце при представянето на немския тим пред 8000 екзалтирани фенове

Литекс загуби с 2:3 от Дуисбург в контролен мач, игран на стадиона на "зебрите" "Ем Ес Фау" Арена пред 8000 фенове на немците, които видяха представянето на своя отбор и един истински голов спектакъл на терена.

Двата тима изиграха бърз и приятен за окото мач, в който показаха, че имат много голям потенциал в атака и доста пробойни в защита. Литекс успя да направи пълен обрат от 0:1 до 2:1 в своя полза, но това не стресна домакините. С голове в 86-та и 88-ма минута те откраднаха победата в края и нанесоха втора загуба на ловчанлии в предсезонната им подготовка. С тази победа "синьо-белите" зарадваха вярната си публика, която създаде невероятна атмосфера за контролна проверка.

Родният шампион губеше с 0:1 след първите 45 минути игра. Голът за Дуисбург вкара новото попълнение на немците Валери Домовчийски. През първата част играта беше динамична и двата състава създадоха добри положения за гол. До 20-та минута всичко беше спокойно и се играеше предимно в средата на терена.

В 24-та минута обаче дойде моментът на Домо. Той овладя една топка от въздуха в наказателното поле, много технично се извъртя и с неспасяем удар прониза Александров, който пази вратата на ловчанлии. Така българинът затвърди чудесните си изяви откакто премина в Дуисбург и прави сериозна заявка за титулярно място през сезона.

След гола българският шампион се опита да отвърне на удара и пое нещата в свои ръце. Най-активен в редиците на българите е опитният Христо Янев, който буквално развинтва крайните защитници на Дуисбург. Прави впечатление доброто му взаимодесйтвие с новото бразилско попълнение Мирасема, който също много търси топката. Другият нов бразилец в оранжево - Кодо сякаш се губи по терена и не може да намери позицията си.

Второто полувреме беше доста по-вълнуващо. То започна перфектно за родния шампион, след като съдията Бандурски даде дузпа за Литекс, която Небойша Йеленкович безкомпромисно реализира, въпреки че вратарят позна ъгъла. Домакините още не се бяха отърсили от шока от изравнителното попадение, когато "оранжевите" нанесоха втори удар. Георги Миланов хитро се възползва от неразбория в защитата на "зебрите", открадна топката и със силен шут в долния десен ъгъл - 2:1 за българите.

Този гол накара Дуисбург да изнесе играта в половината на Литекс. Натискът на домакините се изразяваше предимно в корнери и отбраната пред Винисиус Баривиера се справяше добре. Това обаче продължи до 86-та минута, когато именно стражът на шампионите сгреши фатално. Той излезе неразчетено при един ъглов удар, изби лошо точно на крака на резервата Гясула. който се оринетира бързо и простреля мрежата на ловчанлии за 2:2. Пълната радост за феновете по трибуните донесе Буракан Кунт само 2 минути по късно. В 88-та той получи хубав диагонален пас отляво, напредна на скорост и изстреля прекрасен шут за 3:2 в полза на Дуисбург.

До края нямаше време за отговор от страна на Литекс. Резултатите в контролните мачове не са най-важното, но наичнът, по който "оранжевите" изпуснаха победата със сигурност няма да е много приятен за играчите и ръководството на Литекс. Отборът се представи на ниво, но записа втора поредна загуба в предезонната подготовка. Показаното на терена обаче дава надежда за по-добри резултати в следвашите мачове от лагера на тима в Германия.