3. Литекс затвърди първото си място след успех над Черно море (ВИДЕО)

Литекс затвърди първото си място след успех над Черно море (ВИДЕО)

„Оранжевите” напълно надиграха съперника си , Асприля отново със спиращо дъха изпълнение

Литекс победи Черно море в първия двубой от 9-ия кръг на А група. Срещата се проведе на градския стадион в Ловеч. „Оранжевите” напълно надиграха съперника си и се наложиха с 1:0, а голмайстор стана влезлият като резерва през второто полувреме Бьорн Маарс Йонсен. Това бе неговият втори гол за сезона.

Така, Литекс затвърди първото си място във временното класиране. Тимът има 18 точки.

Черно море доигра двубоя с 10 души, след като в 83-ата минута Мехди Бурабия получи втори жълт картон.

Срещата ще се запомни и със спиращия дъха пробив на Данило Асприля, който след серия от финтове мина през целия отбор на варненци, шутира, но Китанов изби, като отклони в напречната греда.

Домакините започнаха по-активно двубоя и през първата част изцяло доминираха над съперника си от Варна. Ловчанлии създадоха всичко по-интересно, докато „моряците” не създадоха нито една реална опасност пред вратата на Винисиус Баривиейра.

Първата опасност пред вратата на Георги Китанов се случи още в 12-ата минута. Тогава Петрус Бумал бе намерен непокрит в наказателното поле и шутира от движение, но младежкият национал се намеси и спаси. Отново Китанов показа качествата си три минути по-късно. Асприля напомни за бързината си – той включи на скорост, надбяга бранител , излезе сам срещу вратаря и направи опит да го прехвърли, но играчът на Морето се намеси вещо и с една ръка парира.

Гостите от морската ни столица действаха нервно, не успяваха да организират добре и бързо атаките си, за да изненадат съперника, лесно губиха топката и всичко това предизвикваше остри реакции на треньора Никола Спасов покрай тъч линията.

В 37-ата минута домакините отново бяха близо до гола. Тогава Нунеш завърши добра атака на Литекс с плътен удар по земя от добра позиция, но топката профуча покрай дясната греда.

През второто полувреме Литекс продължи да е отборът, който владееше инициативата. Гостите успяха да създадат единственото си по-опасно положение в 66-ата минута, когато Курьор стреля коварно и Баривиейра трябваш да се намесва решително.

В 73-ата минута падна и голът, който донесе важните три точки за Литекс. Нунеш пусна остър пас в наказателното поле към Малинов, той веднага видя Йонсен, който на празна врата не сбърка.

До края на двубоя Георги Китанов продължи със страхотните спасявания и не позволи варненци да си тръгнат с разгромна загуба, след като домакините натиснаха още повече след изгонването на Бурабия.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение