3. Локо и ЦСКА спретнаха зрелищно 2:2 в столичното дерби

Локо и ЦСКА спретнаха зрелищно 2:2 в столичното дерби

Много голови положения, две дузпи и червен картон видяха зрителите на стадиона в Надежда

Локомотив (София ) и ЦСКА завършиха 2:2 в столичното дерби. Двата отбора изиграха интересен мач, в който домакините на два пъти изоставаха в резултата, но стигнаха до точката.

Дербито ще се запомни и със слабото съдийство на Стефан Спасов – Пастата, който даде две много съмнителни дузпи за двата отбора и спести абсолютен червен картон на Георги Марков.

Иван Стоянов изведе „армейците” напред в 13-ата минута, а Камбуров изравни четири по-късно. Мишел Платини даде нова преднина на ЦСКА в 23-ата минута, а в 70-ата Данаил Митев изравни.

В последните 10 минути Локомотив доигра мача с човек по-малко, след като Данаил Митев бе изгонен.

Двубоят започна доста интересно. Още в 12-ата минута Стефан Спасов отсъди спорна дузпа. Дарко Савич и Платини бяха в битка за топката, а бразилецът падна лековато, което бе достатъчно пернишкият рефер да отсъди най-тежкото наказание. Зад топката застана Иван Стоянов, който изпълни хладнокръвно 11-метровия наказателен удар и изведе "червените" напред, което хвърли в екстаз по-голямата част от шестте хиляди зрители на трибуните.

Радостта обаче бе кратка. В 17-ата минута бе дадена нова спорна дузпа. Бранеков игра рамо в рамо с Балдовалиев, а за капак нарушението започна извън границите на наказателното поле, но Стефан Спасов отсъди дузпа. Мартин Камбуров реализира без проблеми – 1:1.

В 24-ата минута обаче Спас Делев получи топката на лявото крило и я качи на главата на Платини, който я прати за втори път в мрежата на домакините.

До края на полувремето ЦСКА продължи да играе по-добре, но резултатът остана непроменен.

През втората част „червените” започнаха много по-добре. В 47-ата минута Тодор Янчев стреля от границата на наказателното поле, а Галев изби. В 49-ата Иван Стоянов също отправи удар, но Галев пак спаси.

Малко по-късно и Локомотив имаше добра възможност, след като Бандаловски подаде към Балдовалиев в пеналта, а той падна след съприкосновение с Бранеков, но отсъждане не последва.

В следващите минути и играта се поизрани, а постепенно двата отбора направиха и по две смени. В Локомотив се изявяваха Румен Горанов и ганаеца Дерек Асамоа, а напуснаха Иво Иванов и Шпишич. За ЦСКА пък влязоха Коста Янев и Янко Сандански, а напуснаха Морозс и Руи Мигел.

В 65-ата минута Стефан Спасов направи още една огромна грешка. Реферът не даде втори жълт картон на Георги Марков, който влезе с краката напред на Иван Стоянов.

Малко след това, домакините изравниха. В 70-ата минута Камбуров подаде към Данаил Митев вдясно, който навлезе остро в пеналта и шутира по земя, а Здравко Чавдаров не се намеси убедително.

След гола „железничарите” имаха още едно страхотно положение само миг по-късно. Дерек Асамоа бе изведен зад защитата на ЦСКА, надбяга двама съперници и стреля по земя към десния ъгъл, но Чавдаров с прекрасна намеса спаси.

В 78-ата минута Спас Делев компенсира за пропуска на домакините. Той бе изведен сам срещу Галев, премина го и след това се опита да подаде към Тошко Янчев, но в последния момент вратарят подложи крак и изчисти в корнер.

До края на мача ЦСКА наложи натиск, след като в 82-ата минута Данаил Митев бе отстранен за втори жълт картон. В последните минути в игра за пръв път от доста време се появи Иван Иванов, но и той не помогна за победата.