3. Локо отупа Ботев в дербито на Пловдив – 3:0

Локо отупа Ботев в дербито на Пловдив – 3:0

Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши сезона по възможно най-добрия начин. „Смърфовете” удариха с класическото 3:0 градския съперник Ботев в едно от дербитата на 30-ия, последен кръг в „А” група. Двата отбора изиграха един динамичен мач, в който несъмнено предимство имаше тимът на Локомотив. Ръководените от блестящия в средата на терена Даксон „смърфове”, бяха с една класа над своя съперник и логично се поздравиха с успеха. На стадиона под Тапетата пък нямаше фенове на Ботев, които продължават протеста си срещу собственика Димитър Христолов.

„Канарчетата” започнаха по-добре мача и можеха да открият резултата още в 4-ата минута, когато опасен удар на Андонов от границата на наказателното поле попадна право в ръцете на Ставрев. Три минути по-късно отново Андонов можеше да открие в полза на Ботев, но ударът му с плонж премина на около половин метър от вратата на Локомотив.

Едва след 20-ата минута възпитаниците на Аян Садъков започнаха по-често да поглеждат към вратата на съперника, като най-деен в техните редици бе плеймейкърът Даксон. Бразилецът пробва няколко удара от далеч, които обаче не намериха очертанията на вратата. В 33-ата минута стражът на гостите от Ботев не прецени добре една топка и я боксира право в краката на Даксон, който моментално стреля, но Стаев поправи грешката си и спаси своя отбор от сигурен гол.

В 37-ата минута пък Даксон можеше да вкара директно от пряк свободен удар, но силният му изстрел бе спасен с вещина от Стаев. Натискът на Локомотив все пак даде резултат в 42-ата минута, когато Даксон се озова на чиста позиция, стреля, Стаев спаси, но топката попадна в бранителя Сингбо, който без проблем я прати в опразнената врата – 1:0. Малко по-късно Том пропусна от добра позиция да направи 2:0, а в последната минута на полувремето Стаев направи непростима грешка и подари топката на Илиев, който веднага намери непокрития Делибашич. За сърбина не бе проблем да вкара на празна врата и даде комфортна преднина на своя тим преди почивката – 2:0.

Черно-бялата доминация на терена в Пловдив продължи и през втората част. В 48-ата минута Илиев стреля с глава, но неточно, а малко след това срещата бе прекъсната за около 2,3 минути, заради военната димка, която хвърлиха феновете на терена. Веднага след подновяването на играта се създаде страхотно меле пред вратата на Локо, Манчев и Аврамов опитаха удари, които обаче бяха блокирани от отбраната на домакините.

В крайна сметка се стигна до 59-ата минута, когато падна трети гол във вратата на Ботев и всичко в дербито бе решено. Даксон стреля силно от дъгата на наказателното поле, Стаев изби, но топката попадна в Илиев, който отблизо направи 3:0. Малко по-късно отново Даксон стреля мощно от далеч, но стражът на „канарчетата” спаси с мъка.

Най-чистото положение пред Ботев се откри в 67-ата минута, когато Кръстев получи топката непокрит в наказателното поле, стреля от движение, но Ставрев спаси неговия удар. Три минути по-късно пък „смърфовете” пропуснаха отличен шанс за четвърти гол, след като излязоха петима на двама при една контраатака. Топката стигна до Делибашич, който обаче стреля неточно от границата на наказателното поле.

В последните 10-ина минути темпото на игра видимо падна и двата отбора просто доиграваха срещата. До края на мача не се стигна до нищо по-интересно и Локомотив заслужено спечели дербито за Пловдив срещу Ботев с 3:0.

Така с тази победа „смърфовете” завършиха сезона на 7-о място с актив от 43 точки, а Ботев остана над чертата с 30 точки, 4 повече от изпадналият в „Б” група тим на Вихрен.

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза