3. Локо (Пд) на точка от спасението след 3:1 над Славия (видео)

Локо (Пд) на точка от спасението след 3:1 над Славия (видео)

Локомотив (Пд) направи предпоследната си стъпка към оставане в българския футболен елит

Локомотив (Пд) направи предпоследната си стъпка към оставане в българския футболен елит. „Смърфовете” надиграха като гост Славия с 3:1 и се нуждаят от още една точка за да се бетонират за още един сезон в „А” група. Гара Дембеле, Габор Ерош и Здравко Лазаров се разписаха във вратата на домакините. Капитанът Петков пък отбеляза почетния гол за „белите”.

Гостите от Пловдив бяха далеч по-амбицирани да спечелят среща и го показаха още от първите минути на мача. В самото начало на срещата Данчо Тодоров не оползотвори удобно положение на границата на наказателното поле. С диагонален шут бившият играч на ЦСКА запрати топката встрани от целта.

В осмата минута добро взаимодействие между Даксон и Тодоров доведе топката до краката на Габор Ерош. В близост до точката за изпълнение на дузпа унгарецът стреля в празния ъгъл на Петров, но точно когато голът изглеждаше сигурен на пътя на топката се хвърли Роберт Петров. Със самоотвержена намеса македонецът спря топката с цената на удар в лицето, след който получи помощ от медицинския екип.

Гара Дембеле, Здравко Лазаров и Даксон не спираха да създават притеснения на противниковата отбрана. При поредната атака в 23-ата минута Локомотив успя да поведе в резултата с гол на Дембеле. Французинът засече с глава центриране от крайната линия на Лазаров и изведе „смърфовете” напред в резултата.

До края на първата част Даксон и Тодоров пропуснаха добри възможности пред вратата на Петров. След паузата играта се сдоби с по-балансиран характер и Славия започна вторите 45 минути с опасна акция на Тодор Колев. Тя бе последвана с атрактивен ножичен удар на Жуниор, който също не намери целта.

В 61-ата минута Габор Ерош подпечата добрата си игра в днешния двубой с отлично изпълнен пряк свободен удар. От статичното положение унгарецът прониза вратата на Емил Петров в горния десен ъгъл.

Девет минути по-късно Славия върна интригата в срещата с гол на капитана си Йордан Петков, който се разписа след центриране на Даниел Пеев. Спорът обаче бе приключен в 84-ата минута, когато при рикошет в играч на Славия удар от 35 метра на Здравко Лазаров заблуди Петров и възстанови преднината от два гола на гостите. С това се изчерпаха и последните интересни моменти в двубоя.

В последния 30-и кръг при домакинството на своите съименници от столицата Локомотив ще трябва да се пребори за една точка за да си гарантира оставането в „А” група. На този етап Локо е с актив от 30 точки и на три пред основния си конкурент в дъното на таблицата Локомотив (Мездра).

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2

Генчев иска двама защитници

Треньорът на Левски Станислав Генчев ще иска през зимата да бъдат привлечени поне двама защитници

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3