3. Локо (Пд) нанесе четвърта поредна загуба на Черноморец в 350-ия мач на Херо в „А” група (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Смърфовете" се наложиха над "акулите" след голове през второто полувреме на "Лаута"

Локомотив (Пд) се наложи с 2:0 над гостуващия Черноморец в среща от 19-ия кръг на “News7 футболно първенство”. Попаденията за тима, воден от Стефан Генов, реализираха Станислав Маламов и резервата Четин Садула през второто полувреме. Преди почивката Преслав Йорданов от Черноморец удари напречната греда.

Така „смърфовете” нанесоха четвърта поредна загуба на "акулите" във всички турнири и пета в "А" група, и увеличиха разликата между двата тима, които са комшии в класирането. С успеха, който е вторият им през пролетта, Локомотив събра 31 точки на 6-ото място. Черноморец остава на 7-ата позиция с 27 точки.

Димитър Димитров записа юбилейния си 350-и двубой като старши треньор в А група. Херо е доайенът сред наставниците на сегашните отбори в елита с огромна преднина пред Илиан Илиев (183 мача).

Черноморец пропусна няколко положения през първото полувреме. В 14-ата минута Преслав Йорданов засече центриране от корнер във външната страна на мрежата. В 21-ата минута отново той можеше да открие резултата. Уатара го изведе, но ръстовият нападател шутира в напречната греда. В 36-ата минута вратарят на Локо (Пд) Данчо Господинов трябваше да напуска наказателното поле и с глава като либеро да избива извеждащ пас към Уатара.

Локомотив пое инициативата след първия половин час и до почивката на три пъти застраши вратата на Стоян Колев. Първо в 40-ата минута Абушев не успя да отправи удар при центриране на Юруков. Три минути по-късно отново двамата разиграха, като Рони остана очи в очи със Стоян Колев, но ударът му мина встрани от вратата. В 45-ата минута вратарят изби удар на Златински, а на добавката Маламов шутира неточно.

След скучни първи минути на втората част Локо откри резултата в 62-ата. Стефанов пусна към Маламов вляво в наказателното поле, а последният с техничен шут покрай вратаря откри резултата.

Кулминацията дойде в 67-ата минута, когато Черноморец беше съвсем близо до изравнителен гол, но непокритият Паланков от 1 метър не успя да порази Данчо Господинов.

След тази критична ситуация Локо Пд покачи своя аванс. Резервата Садула, който иначе не се слави с високия си ръст, вкара с глава в 74-ата минута, като засече центриране в мрежата.

Десетина минути преди края след няколко месечно отсъствие на терена се завърна Тодор Тимонов, известен като Принца на Пловдив от престоя си в Ботев.

Иначе Лорис Арно, който се появи като резерва, се представи най-добре за Черноморец до края на срещата. В 89-ата минута той опита атрактивен удар от границата на наказателното поле, но прати топката над вратата.

В 91-ата минута Черноморец създаде най-чистото си положение. Друга резерва – Дрянов - остана очи в очи с вратаря, като опита с левия крак да намери празния ъгъл на Господинов, но шутира над вратата.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение