3. Локо (Пд) открадна точка от Литекс в 93-ата минута (ВИДЕО)

Локо (Пд) открадна точка от Литекс в 93-ата минута (ВИДЕО)

Зоран Балдовалиев изравни в самия край срещу лидера в А група в дебюа на новия треньор на ловчанлии Лауренциу Регркампф

Изравнителен гол на Зоран Балдовалиев в 93-ата минута развали дебюта на новия треньор на Литекс Лауренциу Регекампф. Локомотив (Пд) се пребори за 1:1 с ловчанлии на „Лаута” след много късен гол на Балдовалиев, а преди това Хенри Рохас Делгадо бе извел Литекс напред с диагонален изстрел отдалеч.

Литекс изпусна две точки, но все пак дръпна с точка на върха пред Берое (с мач по-малко) и Лудогорец. Литекс е с 8, а Берое и Лудогорец имат по 7. Локо (Пд) си остана без победа, но вече има две точки и се изравни с Ботев (Пд), който в неделя вечер гостува на последния Пирин.

Локомотив играеше със самочувствие въпреки липсата на точки и направи отлична комбинация в 13-ата минута. След многоходова акция Камбуров прехвърли на десния фланг за Ласиман, който центрира ниско, Балдовалиев изпревари Баривиера, но със шпагат засече покрай близката дясна греда.

В 20-ата минута Зоран Балдовалиев пропусна още по-чисто положение и насочи неточно с глава фронтално срещу вратаря след отлично центриране на Велковски в огромната пропаст между двамата централни защитници на гостите.

Литекс отвърна с бомбен шут на Асприля от малък ъгъл, който Ел Харуби изби на сигурно над вратата си в корнер. Бьорн Йонсен се извиси след меко центриране на Арсенио, но остана леко под топката и с глава насочи на сантиметри над напречната греда. Почти веднага след това Асприля проби на скорост между двама защитници и Ел Харуби спаси с крак шута му по земя.

Мартин Камбуров получи жълт картон за пререкание с рефера Георги Йорданов, а после се сдърпа с Рафа Перес и Бумал и вървеше по тънък лед.

В края на първата част Димитър Велковски опита да заблуди съдията с падане за дузпа, но реферът не се хвана и прецени правилно, че намесата на Никола Колев е била чиста.

Балдовалиев продължи с пропуските и през втората част. Той отново се озова на правилното място в 50-ата минута, но реши да пада за дузпа вместо да бие, топката стигна до Камбуров, който лазейки загуби кълбото между трима пред вратарското поле.

Литекс нанесе своя удар в 57-ата минута. Страхил Попов от тъча вдясно пусна леко навътре в игрището за Хенри Рохас Делгадо, който се нагласи и с далечен диагонален изстрел заби в долния ляв ъгъл на слисания Ел Харуби за 1:0.

Христо Колев направи двойна смяна лед гола и влезлият Димо Бакалов веднага имаше възможност, но неговият шут бе блокиран с тяло от защитник.

Регекампф пък затвори играта и включи Станоев на мястото на Арсенио. Хенри Рохас центрира меко зад защитата за Никола Колев, който опита атрактивно да се разпише веднага с воле от въздуха, но не нацели добре топката.

Поредният шанс пред Балдовалиев се откри 10 минути преди края, но македонецът с глава дори не накара Баривиера да се намесва след подканящо центриране отляво.

Все пак настоятелността на Балдовалиев се отплати в третата от 4-те добавени минути. Камбуров се пребори с глава в наказателното поле и продължи назад, Котев стреля от воле, Баривеира изби, но Балдовалиев бе пак на правилното място и на празна врата изравни и Локо заслужено спечели точка за 1:1.