3. Локо (Пд) засили Марек към "Б" група (ВИДЕО)

Локо (Пд) засили Марек към "Б" група (ВИДЕО)

Пловдивските "железничари" вкараха четири, Камбуров задмина Гунди по голове в "А" група

Локомотив (Пд) записа изключително важна победа с 4:0 над Марек в двубой от XXV кръг , която идва като глътка свеж въздух за борещия се за оцеляване в „А” група пловдивски тим. Головата сметка за „железничарите” бе открита в 14-ата минута от капитана на тима Мартин Камбуров, който вкара своя гол номер 150 в „А” група, с което изравни легендата Гунди. Карагерен удвои преднината на Локомотив в 50-ата, а осем минути по-късно вкара красив гол с задна ножица за 3:0. Ласиман бе спънат в наказателното поле в 70-ата минута, а отсъдената дузпа бе реализирана минута по-късно от Камбуров, оформяйки крайния резултат.

Локомотив се хвърли в атака след първия съдийски сигнал и подложи на сериозен натиск отбраната на дупничани. След шест минути игра пред Ласиман се откри отлична възможност за откриване на резултата, но ударът му от вратарското поле бе париран от Емил Михайлов.

В 14-ата минута капитанът на „смърфовете” Мартин Камбуров направи за смях отбраната на гостите и вкара своето 150-о попадение в „А” група, с което се изравни с легендата Гунди. Златко Бонев направи слабо отиграване, от което се възползва Камбуров, който премина между трима бранители и с точен удар откри резултата в двубоя.

Натискът на домакините се усили, а футболистите на Марек изпитваха сериозни затруднения при изнасянето на топката от своето поле.

Камбуров изпълни отлично пряк свободен в 32-ата минута, но Емил Михайлов се намеси с вещина, и плонжирайки изби с една ръка.

Карагерен се пребори с бранител отдясно и центрира към непокрития Спас Делев, който от границата на вратарското поле насочи с глава топката към вратата, но кълбото срещна десния страничен стълб.

В края на полувремето силен удар на Димитров срещна тялото на бранител, но за късмет на гостите топката премина встрани от вратата.

През втората част Локомотив продължи да търси второ попадение и в 50-ата минута след изпълнение на фаул отбраната на Марек се пропука фатално за втори път. Мартин Камбуров засече с глава центриране и затрудни Михайлов, който все пак успя да спре кълбото да влезне за втори път в мрежата му, но при добавката на Карагерен стражът на дупничани нямаше възможност да реагира – 2:0 за Локомотив.

Осем минути по-късно слабо изчистване на бранител на гостите бе засечено с задна ножица от Карагерен, правейки резултата класически.

Марек нямаше отговор на нападателната игра на домакините, а в 70-ата минута Ласиман бе препънат в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа, която бе реализирана от Мартин Камбуров.

До края на двубоя единствено отличните намеси на Емил Михайлов спасиха гостите от пети гол, след като вратарят спаси опасни удари на Карагерен, Бурабиа и Костадинов.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза