3. Локо (Пд) завърши полусезона с минимална победа

Локо (Пд) завърши полусезона с минимална победа

"Черно-белите" от Пловдив надиграха Пирин (ГД) на подгизналия терен на "Лаута"

Локомотив (Пд) победи Пирин (ГД) с 1:0 в среща от последния есенен кръг на „А” група. Единственото попадение на подгизналия терен на „Лаута” вкара Рангел Абушев в 31-ата минута.

Теренът на „Лаута” беше изключително тежък, а на всичкото отгоре 10 минути преди началото на мача заваля дъжд, което спомогна за образуването на локви. По-добре на тези условия се ориентира Пирин (ГД) и в 9-ата минута Хазуров можеше да открие резултата, след като Господинов изпусна топката, но в крайна сметка поправи грешката си, плонжирайки навреме и отбивайки. На добавката пък Фиданин се подхлъзна.

Локомотив отговори със силен удар на Даниел Георгиев, който обаче премина високо над вратата на Абдиков.

На отсрещния фронт Петър Лазаров не успя да се отличи, след като последва примера на своя съперник.

Постепенно Локомотив пое инициативата. След няколко неуспешни центрирания в 31-ата минута топката бе засечена с глава от Рони Абушев, който направи безпомощен вратаря на гостите Абдиков.

Пирин претендираше за изравнителен гол в 38-ата минута, когато Господинов първо хвана топката при свободен удар на Марчев, но после я изпуснаха и няколко футболисти на неврокопчани вдигнаха ръце, смятайки, че кълбото е преминало голлинията. В крайна сметка стражът си го върна отново в обятията.

Така почивката дойде при 1:0 в полза на Локо Пд, а феновете на „Лаута” започнаха да скандират името на Мартин Камбуров.

10 минути след подновяването на играта пред Георги Стефанов се откри възможност да удвои аванса на домакините. Той излезе сам срещу вратаря, но локва му попречи да стреля. Нападателят комбинира с Маламов, който шутира над вратата.

Мачът постепенно заспа, а двата отбора си размениха по няколко удара. Пирин (ГД) пък все по-рядко минаваше центъра.

В добавеното 3-минутно продължение вратарят на гостите Абдиков влезе в наказателното поле на Локо (Пд) при изпълнение на свободен удар, но след центрирането Златински изчисти и мачът приключи с победа за „черно-белите” от Пловдив.