3. Локо (Пловдив) сложи тройка на Видима Раковски, Лазаров с гол и асистенция (видео)

Новото попълнение на "смърфовете" Патрик Огунсото ознаменува официалния си дебют с попадение

Локомотив (Пловдив) успя да постигне класическа домакинска победа с 3:0 над новака в елита Видима Раковски в първия си мач от втория полусезон на "А" група.

Много силен двубой за "смърфовете" направи капитанът на тима Здравко Лазаров, който асистира за първото попадение на своя тим и сам вкара второто.

С официален голове дебют пък се отчете нигериецът Патрик Огунсото, който оформи крайното 3:0 в 77-ата минута.

Началото на двубоя бе изключително скучно и двата тима първоначално не сътвориха нищо опасно пред двете врати.

Все пак обаче домакините наложиха така традиционния си натиск след 10-ата минута и играта им потръгна.

При първото по-опасно положение "смърфовете" успяха да стигнат до попадение във вратата на противника.

В 30-ата минута Христо Златински получи от Здравко Лазаров пас с глава и от непосредствена близост успя да изведе "пловдивското Юве" напред в резултата.

Само две минути по-късно Локо създаде и второ опасно положение пред вратата на Колев, но не падна гол от него.

Стражът на Видима изби удар на Здравко Лазаров право в краката на Сержиньо, но португалецът извади топката в аут, вместо да вкара второ попадение във вратата на севлиевци.

До края на първата част нямаше кой знае колко интересни положения и Локо успя да си осигури комфортна преднина на почивката.

Второтото полувреме започна много по-силно за домакините и те бързо съумяха да реализират и втори гол във вратата на Видима, като по този начин почти предрешиха изхода на мача.

В 48-ата минута Йордан Тодоров направи хубав пробив и центрира към Здрако Лазаров, а Електричката от своя страна без проблеми реализира от воле.

Второто полувреме като цяло бе много по-добро за домакините, които се скъсаха да пропускат по време на него.

В 60-ата минута бранител на Видима трябваше да чисти от голлинията удар на Лазаров, а само няколко минути по-късно влезлият като резерва Патрик Огунсото с глава не успя да прати топката във вратата.

Все пак обаче в 77-ата минтуа нигериецът се разписа, засичайки перфектно центриране на Жереми Родгигес и оформи крайното 3:0 в мача.

След края на този двубой Локо е 4-и в класирането с 29 точки, докато Видима е на последната позиция с мижавите 9 точки.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ВИДИМА-РАКОВСКИ 3:0 (краен)
1:0 Христо Златински (31')
2:0 Здравко Лазаров (48')
3:0 Патрик Огунсото (77')

ЛОКО (ПД): Лучини, Родригес, Кавдански, Й.Бенжелюн, С.Бенжелюн,  Витанов (46 - Ерош, Златински, Лазаров - к, Й. Тодоров, Сержиньо (78 - Коцев), Раймонди (63 - Огунсото)

ВИДИМА: Колев, Панов, Бранеков, Щърков, Траянов, Иванов - к (78 - Андонов), Господинов, Владимиров (63 - Велев), Величков (66 - Русев), Цветков, Игнатов

Жълти картони: С. Бенжелюн, Сержиньо (Локо Пд), Бранеков (Видима)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА