3. Локо (Пловдив) взе само точка в Перник - 0:0

Локо (Пловдив) взе само точка в Перник - 0:0

Битката на дъното стана още по-жестока след равенствата на локомотивците от Мездра и Пловдив

Локомотив (Пловдив) ожесточи тотално битката за оставане в елита с Локомотив (Мездра) и Сливен. „Смърфовете” направиха 0:0 на негостоприемния терен в Перник, където отборът на Миньор не даде на гостите да вземат три точки и на моменти напълно ги надигра.

Така Локомотив продължава да води с 4 точки пред съименника си от Мездра, но има значително по-тежка програма в оставащите три кръга от шампионата, а тимът на Георги Бачев ще спечели и служебни три точки срещу Ботев.

Мачът в Перник започна с лек превес на домакините. В първите няколко минути те контролираха събитията по терена. В 19-ата минута дойде първата опасност пред някоя от двете врати. Костадин Марков стреля от пряк свободен удар в горния ъгъл на вратата, пазена от Ставрев, но вратарят с блестящ рефлекс спаси.

В 32-ата минута пък Здравко Лазаров центрира много хубаво отляво на наказателното поле, а от малкия пеналт Данчо Тодоров скочи и стреля с глава, но над гредата. Десет минути след това дойде и може би най-чистата ситуация пред гостите.  Здравко Лазаров подаде към Котев, Ивайло Иванов плонжира и се сблъска с Котев , а топката стигна в Бенжалюн, който от 30 метра вкара във вратата, но реферът Николай Йорданов спря преди това играта и попадение няма.

В последните секунди на първата част пък Миньор създаде две много добри възможности за гол. Първо Ивайло Цветков изстреля страхотен изстрел от 30 метра, който облиза напречната греда, а след това Хазуров стреля страхотно след центриране, но Ставрев отново бе на място.

През второто полувреме мачът не беше толкова интересен. Положенията за двата отбора намаляха значително в сравнение с първото полувреме.  Локомотив и Миньор създадоха по няколко опасни ситуации, но не и чисти голови. Здравко Лазаров и Дембеле тормозеха защитата на домакините, но без особен успех.

В последните секунди на срещата пък Дембеле пусна към Габор Ерош, който стреля, но Иво Иванов спаси.

Като цяло обаче Миньор бе по-активният отбор през почти всички моменти от мача и нямаше да е незаслужено, ако беше спечелил трите точки.