3. Локо (София) и Черно море си размениха по едно полувреме за 0:0 пред 250 човека на „Васил Левски” (снимки+видео)

Двата тима представиха доста постна продукция откъм положения, но не и откъм желание за игра

Отборите на Локомотив (София) и Черно море не успяха да излъчат победител в дербито помежду си от 7-ия кръг на родната „А” група, завършвайки наравно 0:0. Срещата се игра на стадион „Васил Левски” пред обидните 250 човека.

Двата тима си размениха по едно полувреме, като „моряците” бяха по-активни през първата част, а столичани през втората.

Мачът започна с неточен удар по земя на Георги Илиев и ниско темпо от страна и на двата тима. Все пак гостите бяха малко по-активни, като в началните минути се бяха настанили трайно в половината на своя съперник.

Това обаче не водеше до гол, а в 13-ата минута Георги Божилов опита красиво изпълнение със задна ножица, но ударът му бе слаб и не затрудни Пейков.

Като цяло през тази първа част зрителите не видяха нито едно чисто положение, като раздвижването пред двамата вратари идваше основно след удари от далечна дистанция, които обаче така и не водеха до нищо опасно.

Най-интересното положение определено бе един опасен удар от фаул на Георги Илиев, след който кълбото се оплете във външната страна на мрежата на Пейков. В следващата атака Романов навлезе в пеналта, но си затвори ъгъла и изстрелът му излезе в аут.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с малко по-жива игра на „железничарите”, докато варненци се задоволяваха с контраатаки по крилата и прострелни центрирания към Манолов.

В 48-ата минута домакините изтърваха най-чистото положение до момента в срещата, след като Романов проби по левия фланг и центрира остро в пеналта, където Писаров от два метра засече кълбото в аут. След удара Писаров претендира, че е бил задържан за фланелката, но Стефан Спасов не отсъди дузпа.

С течение на времето натискът на „железничарите” се усилваше и Преслав Йорданов опита късмета си на два пъти с удари от дистанция, които обаче не намериха рамката на вратата на варненци.

В средата на полувремето двамата наставници извършиха по няколко смени, а влезлият като резерва Караджинов шутира силно от дистанция, но право в обятията на Илко Пиргов.

Последваха неточни удари на Йорданов и Велев от Локомотив и Атанасов и Николов от състава на „моряците”. В 77-ата минута пък, Добрев бе оставен сам в пеналта на Черно море, но ударът му с глава също не намери очертанията на противниковата врата
.

В 85-ата минута Марчо Дафчев стреля опасно от фаул, но Пиргов се разтегна добре и спаси. В даденото от рефера продължение, „железничарите” имаха претенции за дузпа, но Стефан Спасов не отсъди такава.

До края на двубоя обаче гол не падна и така Локо (София) и Черно море завършиха наравно 0:0 в мача помежду си от 7-ия кръг на „А” група.

След последния съдийски сигнал обаче, играчи на двата тима се сдърпаха, а Стефан Спасов вдигна червен картон на Росен Колев от Черно море.