3. Локо (София) обърна Ботев с 2:1 и се класира на осминафинал за Купата на България

Локомотив (София) обърна Ботев с 2:1 и се класира на осминафиналите на турнира за Купата на България, предаде репортер на Novsport.com.

Локомотив (София) обърна Ботев с 2:1 и се класира на осминафиналите на турнира за Купата на България, предаде директно Novsport.com.

Канарчетата, които разчитаха предимно на контраатаки откриха резултата в 5-ата минута чрез Йорданов, в 45-ата минута бившият капитан на пловдивчани се разписа за Локомотив, а в 64-ата минута влезлият като резерва Мартин Камбуров оформи крайното 2:1.

Срещата,която се игра пред около 400 зрители на стадион „Локомотив” в столичния квартал „Надежда” започна по-силно за гостите от Пловдив, които се хвърлиха с типичния за Ботев плам и откриха резултата едва в 5-ата минута. Мапока овладя топката и пуска към Сириняно, който центрира в наказателното поле. Там Ребека чукна топката към Йорданов и бълогаринът разстреля Галев за 1:0

Три минути по-късно Балдовалиев отправи сполучлив шут към вратата на Бриньоли, но топката прелетя покрай десния страничен стълб.

„Железничарите” не се обезкуражиха от ранния гол и често поглеждаха към противниковата врата, търсейки промяна в резултата. Футболистите на Пичони от своя страна разчитаха предимно на контраатаки, с които доста поизпотиха вратаря Валентин Галев.

В 10-ата минута Асамоа се отскубна от жълто-черната защита  и стреля от границата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда. Три минути по-късно Караманов нахлу в наказателното поле и остана сам срещу Галев, но стражът отрази удара му.

Домакините имаха възможност да изравнят резултата в 28-ата минута, но Иван Бандаловски и Димо Атанасов се разминаха в наказателното поле след добро центриране и в крайна сметка топката излезе в аут.

В 36-ата минута Ребека засече с глава центриране на Брици, но Галев успя да улови. Три минути по-късно Горанов отправи невероятен шут от пряк свободен удар, топката прелетя над построената стена и се насочи под напречната греда, но Бриньоли показа отлични рефлекси и спаси.

В края на първото полувреме слабата физическа подготовка на Ботев си каза думата и тогава дойде моментът на Локомотив. В 45-ата минутаШпишич финтира двама защитници и центрира към Гаров, който стреля с глава и върна равенството в мача.

Двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:1 и през втората част играта на надлъгване отначало.

През второто полувреме отново футболистите на Драгомир Окука бяха по-концентрирани и владееха инициативата на стадиона в „Надежда”, но трудно стигаха до реално голово положение.

В 53-ата минута Брици пусна в коридор към Ребека, който се оказа сам на празна врата, но атаката му бе спряна заради засада. Пет минути по-късно Горанов засече с глава центриране от корнер, но италианският страж изби връхлитащата топка.

Десет минути по-късно „железничарите” стигнаха до тотален обрат чрез влезлият като резерва Мартин Камбуров. Голмайсторът надскочи защитата на Ботев и засече с глава добро центриране отдясно, топката прехвърли вратаря и се оплете в мрежата.

В 78-ата минута Христо Златински отправи хубав удар след центриране отдясно, но топката премина на сантиметри от напречната греда и излезе в аут.

До края на срещата не се случи нищо по-интересно и след последния съдийски сигнал футболистите на Драгомир Окука се поздравиха с крайния успех. Локомотив се класира за осминафиналите за Купата на България, побеждавайки Ботев с 2:1.

Прогноза: Голове и домакинска победа на Лудогорец - Локо (София)