3. Локо (София) загря за Металург с разгром над Спортист (видео)

Локо (София) загря за Металург с разгром над Спортист (видео)

Столичните "железничари" победиха съперника си с убедителното 4:0

Отборът на Локомотив (София) се наложи с убедителното 4:0 над Спортист (Своге) в последната си проверка преди мачовете от втория квалификационен кръг от Лига Европа, където "железничарите" ще срещнат Металург (Скопие).

Румен Горанов откри за столичани и осигури преднина от едно попадение на тима си на почивката на мача. Веднага след подновяването на играта появилият се в игра Преслав Йорданов удвои, а последните две попадения бяха дело на Калоян Караджинов, който се разписа в 74-ата и 80-ата минути.

Отборът на Локомотив имаше предимство по време на целия мач. Домакините владееха продължително топката и създаваха много положения пред вратата на съперника, като резултатът можеше да е много по-изразителен, ако не бяха пропуските на Мариян Андонов и Румен Горанов, които уцелиха страничните греди.

В 22-ата минута „железничарите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на противника, като след прекрасното изпълнение на Румен Горанов топката се забоде в долния десен ъгъл и се оплете в мрежата. До края на полувремето Локомотив имаше още няколко възможности, но все пак се оттегли на почивка само с 1:0.

След подновяването на играта на терена за столичани се появиха Преслав Йорданов и Роналд Донев. Още с първото си докосване Йорданов успя да удвои преднитната на тима си след чудесен прехвърлящ удар.

Малко след това Диян Петков замени почти целия си състав. В 74-ата минута след центриране на Божилов от корнер Калоян Караджинов се извиси над всички и с глава направи резултата класически. Шест минути по-късно отново Караджинов оформи крайното 4:0, след като с великолепен удар се разписа от границата на наказателното поле.

Стартови състави:

Локомотив (София): Пейков, Гаров, Върбанов, Атанасов, Васев, Горанов, Велев, Манолов, Андонов, Романов, Янев

Спортист (Своге):Димитров, Мутафов, Тодоров, Василев, Младенов, Райчев, Стоев, Борисов, Атанасов, Величков, Васев

Йовичевич: Утре ще покажем нашата амбиция