3. Локомотив излъга Монтана (видео)

Локомотив излъга Монтана (видео)

Цецо Генков бележи и си изкарва червен картон

Локомотив (Сф) спечели с минималното 1:0 гостуването на Монтана в 1-ия кръг на „А” група. Единственото попадение на „Огоста” отбеляза Цветан Генков през второто полувреме. Нападателят, който се възползва от объркване на домакините, обаче получи червен картон в края на срещата и ще пропусне дербито с Левски във 2-ия кръг.

За съжаление мачът в северозападното градче се изнерви в своя край, което доведе до грозни сцени, сред които хвърляне на предмети, а това би довело до лишаване на Монтана от следващото домакинство срещу Миньор.

Началото бе по-добро за Локомотив. Надмощието на гостите се изразяваше предимно във владеенето на топката, без да се създават някакви опасности за монтанската врата. От своя страна домакините разчитаха на контраатаки. Тази им тактика можеше да им донесе успех в 14-ата минута, когато Едуардо засече с глава центриране на Едуардо, но слабият удар на бразилеца не застраши по никакъв начин Боян Пейков.

В 33-ата минута Локомотив създаде най-чистото положение от началото на срещата. Цветан Генков не успя да се възползва по най-добрия начин от грешка на бранителите на Монтана и уцели външната страна на мрежата.

С равностойна игра до полувремето така и не падна гол.

„Железничарите” продължиха с малко хаотичния натиск през втората част. Той даде резултат в 60-ата минута, когато Локо (Сф) откри резултата при много куриозна ситуация. Цветан Генков се възползва от объркване в редиците на домакините, които помислиха, че играта е спряна, защото Дерек Асамоа лежеше на терена. Вместо това главният рефер Ахмед Ахмед не бе спрял играта и от това се възползваха гостите, за да отбележат. Асистенцията бе на новото попълнение Искрен Писаров, който укроти центриране и сервира топката за Генков, а той на празна врата нямаше как да сгреши.

До края Монтана хвърли всички сили да възстанови равенството, а типично по български мачът се изнерви, което доведе до червен картон за голмайстора Генков след два жълти за оспорване на съдийски решения. Ахмед прати и на трибуните помощник-треньорът на Локо (Сф) Диан Петков, а в края полетяха редица бутилки по посока терена, хвърлени от феновете на домакините.

Така Локо (Сф) стигна до успех още в първия кръг на новото първенство, докато Монтана ще остане с разочарованието и угрозата да получи наказание лишаване от домакинство за мача с Миньор (Пк) заради действията на своите привърженици на „Огоста”.

Червеният картон на голмайстора на Локомотив Генков означава, че той ще пропусне гостуването на Левски следващия кръг.

МОНТАНА - ЛОКОМОТИВ (СФ) 0:1
60' Генков

Монтана: Х. Иванов, Мечечиев, Жеков, Трифонов, Фиданин, Гаджев (к) (56-В.Христов), Илиев, Мичев (73-Личков), Чипилов, Луис Едуардо (46-Кондев), Антонов

Локомотив: Пейков, Димитров. Савич, А. Атанасов, Лахчев, Горанов, Дяков, Писаров (81-Дафчев), Д. Атанасов (57-Романов), Асамоа (86-Иво Иванов), Генков (к)

Жълти картони: Гаджев, Мичев (Монтана), Асамоа, Ив. Димитров, Савич, Генков (Локомотив)
Червени картони: Генков (Локомотив, след два жълти)
Съдия: Ахмед Ахмед

Стадион: „Огоста”, Монтана