3. Локомотив Мездра победи Локомотив София с 4:0 в "А" група

Локомотив Мездра победи Локомотив София с 4:0 в "А" група

Локомотив Мездра победи Локомотив София с 4:0 в първа среща от 10-ия кръг на футболната "А" група, предаде кореспондент на "Нов Спорт". Двубоят се играе на стадион "Локомотив" в Мездра пред около 500 зрители. Хеттрик в мача отбеляза Илия Илиев с голове в 45-ата, 71-ата, 75-ата минути и Атанас Николов в 68-ата.

Локомотив Мездра победи Локомотив София с 4:0 в първа среща от 10-ия кръг на футболната "А" група, предаде кореспондент на "Нов Спорт". Двубоят се играе на стадион "Локомотив" в Мездра пред около 500 зрители. Хеттрик в мача отбеляза Илия Илиев с голове в 45-ата, 71-ата, 75-ата минути и Атанас Николов в 68-ата.
Двубоят започна активно и през първите 45 минути бяха създадени доста голови положения. Още във втората минути Даниел Богданович от гостите отправи опасен удар, който бе избит от Радостин Станев. Пет минути по-късно отмениха гол на Локомотив Мездра. При продължителна атака на домакините Николов бе изведен сам срещу Бонджулич и реализира, но страничният съдия вдигна флага за засада, която бе потвърдена и от телевизионните повторения. В 40-ата минута Данаил Митев бе изведен зад защитата на домакините, но силният му удар мина до гредата на Станев. Малко след това Саша Симонович направи самостоятелен пробив и изведе на стрелкова позиция Дяков, чийто удар премина високо над гредата. В даденото продължение домакините заслужено стигнаха до откриване на резултата. В даденото продължение на първата част Саша Симонович намери Николов в наказателното поле, подаде с едно докосване към Илиев, който от движение с красив удар не остави шансове на Бонджулич за 1:0.
 Втората част започна с атаки на домакините и на два пъти Руи Мигел имаше шанс да вкара втори гол във вратата на Локомотив (София). Стигна се до 68-ата минута, когато Атанас Николов бе изведен зад гърба на защитата на гостите, стреля към вратата на Бонджулич и отбеляза за 2:0. Три минути по-късно Симонович подаде отлично към Илиев, който направи резултата класически. В 74-ата Илиев оформи своя хеттрик след гол от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за фаул на Дзаферович срещу Николов в наказателното поле. В 83-ата минута Илиев напусна терена под бурните аплодисменти на феновете в Мездра, като неговото място зае резервата Йордан Стоилов. До края не се случи нищо интересно и резултатът остана непроменен. Така след победата над Литекс в предишния кръг на шампионата, столичните "железничари" записаха доста тежко поражение.
С постигнатите три точки Локо Мездра се изкачи на 6-а позиция в класирането с 14 точки, а Локо София остана 4-и с 16.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)