3. Локомотив нанесе първа загуба на Калиакра в "А" група (видео)

Локомотив нанесе първа загуба на Калиакра в "А" група (видео)

В последния мач от третия кръг „желзничарите” надиграха каварненци с убедителното 4:0

Локомотив (Сф) нанесе първо поражение на новака в „А” група Калиакра (Каварна). В последния мач от третия кръг „желзничарите” надиграха каварненци с убедителното 4:0, като на почивката домакините водеха с 3:0 след попадения на Марчо Дафчев, Преслав Йорданов и автогол на стража на Калиакра Йордан Господинов. През второто полувреме влезлият като резерва Владислав Романов направи 4:0 в 82-ата минута. Локомотив се справи с убедителна лекота със съперника си пред погледите на президента на президента си Николай Гигов, кметът на Каварна Цонко Цонев и наставникът на Миньор (Перник) Тони Велков, чиито тим в четвъртия кръг среща Локомотив като домакин.

С изявите си в началните минути 22-ата на терена не дадоха особени надежди на и без това малобройната публика за футболно шоу в късните часове на първия ден от седмицата.

След 20 минути безрезултатни разигравания Локомотив взе нещата в свои ръце и започна активно да търси пролуки пред вратата на Калиакра. В 25-ата минута Марчо Дафчев успя да пречупи опозицията на новака в „А” група и откри резултата. Калиакра допусна първи гол в шампионата, след като защитата на каварненци бе игнорирала промъкващия се в наказателното поле Дафчев. Той получи отличен извеждащ пас от Кристиян Добрев от лявото крило. Халфът бързо овладя топката и стреля към близката греда. Топката отскочи от страничния стълб и спря в мрежата за 1:0.

Локо продължи да трупа напрежението и удар на Дерек Асамоа нацели напречната греда на гостите три минути след първия гол в срещата. Домакините удвоиха актива си в 33-ата минута. Асамоа намери Искрен Писаров на десния фланг до наказателното поле. Последният с финт си осигури празно пространство, за да нанесе точен удар към вратата на Господинов. Стражът на Калиакра не успя да улови топката и това позволи на Преслав Йорданов да се разпише за втори път от началото на сезона.
Преднината стана класическа, когато в 45-ата минута със страхотен далечен изстрел Кристиян Добрев разтресе напречната греда на Калиакра за втори път в срещата. Този път кълбото отскочи от рамката и, след докосване в крака на Господинов попадна отвъд гол линията за 3:0.

Локомотив продължи да води играта след почивката и отново създаваше по-добрите голови положения. Асамоа и Дафчев пропуснаха да се разпишат след час игра. Преслав Йорданов пък получи отличен пас зад гърба на гостуващата защита и излезе срещу вратаря на Калиакра. Райчев и Димитров изпуснаха набралия скорост нападател, който обаче не успя да нанесе точен удар и прати топката далеч от рамката на Господинов.

Течеше 82-ата минута, когато Локомотив успя да вкара и четвърти гол. Защитата на Калиакра отново прояви силна липса на синхрон. Влезлият в игра през второто полувреме Димо Атанасов пое топката на ъгъла на наказателното поле, откъдето центрира към оставения непокрит Дерек Асамоа. Нисичкият ганаец обаче остана под топката, която премина покрай вратаря на гостите. В близост до аут линията Романов пресрещна топката и от малък ъгъл я прокара зад гол линията за 4:0. Минути след това Румен Горанов пък нацели напречната греда на Калиакра за пореден път в срещата с точен удар от статично положение.

Локомотив – Калиакра 4:0
1:0 Дафчев 25’
 2:0 Йорданов 33'
3:0 Господинов-автогол 45'
4:0 Романов 82'

За Локомотив: 22. Пейков, 17. Димитров, 12. Савич, 11. Добрев – к, 14. Лахчев, 15. Горанов, 8. Дяков (18. Караджинов – 74’), 21. Писаров (88. Романов -66’), 25. Йорданов (7. Д.Атанасов – 76’), 1. Асамоа, 10. Дафчев;
Резерви: 55. Тинков, 5. Марков, 28. Ат.Атанасов, 18. Караджинов, 88. Романов, 7. Д.Атанасов, 23. Иво Иванов;
Старши треньор: Димитър Васев;

За Калиакра: 29. Господинов, 3. Димов, 4. Д. Димитров, 5. А. Димитров, 8. Раденцов (16. Стефанов – 79’), 10. Н. Петров (31. Филипов – 69’), 14. Райчев – к, 15. А. Петров, 18. Стоилов, ( 9. Петков – 46’), 22. Садула, 23. Станчев;
Резерви: 33. Радев, 7. Здравков, 9. Петков, 16. Стефанов, 17. Кичуков, 25. Събев, 31. Филипов ;
Старши треньор: Филип Филипов;

Жълти картони: Дяков (Локо София) – Д. Димитров, Стоилов (Калиакра)
Главен рефер: Калин Людмилов;
Стадион: „Васил Левски”; 200 зрители;

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза