3. Локомотив спечели битката на Пловдив след обрат и победа с 2:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локомотив спечели битката на Пловдив след обрат и победа с 2:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Пд) обърна Ботев (Пд) за едно полувреме и взе градското дерби след попадения на Стефан Велев и Кирил Котев. За Ботев се разписа Лазар Марин през първата част

Локомотив (Пд) победи Ботев (Пд) с 2:1 в 102-ото пловдивско дерби в  "А" група. Двубоят от 30-ия кръг на първенството предложи динамичен футбол, куп положения, вратарски грешки, три гола и обрат в мача. Стефан Велев и Кирил Котев с попаденията си през втората част обърнаха мача.

Срещата започна по-добре за домакините, които можеха да открият още в първата минута чрез Кифуети който стреля опасно, но топката се оплете във външната част на мрежата.

В 22-ата минута Лазар Марин откри. Той стреля силно с диагонален удар в долния десен ъгъл на Витанов, който не се намеси добре и допусна доста лек гол.

Стефан Велев изравни в 55-ата минута, като този път вратаря на "жълто-черните" не се намеси по най-добрия начин и топката стигна до Велев, който стреля  и реализира за 1:1. Две минути по-късно Котев бе на път да си отбележи автогол. Защитникът върна топката към Витанов, който се подхлъзна и топката тръгна към вратата. Стражът обаче в последния момент се хвърли на шпагат и изби коженото кълбо от голлинията.

В 66-тата минута "смърфовете" бяха близо до обрат в мача, когато Мартин Камбуров получи топката на границата на наказателното поле и без да се замисля стреля, но вратарят на Ботев Мартин Димитров показа уникален рефлекс и успя да спаси.

Само минута след това обаче Кирил Котев разстреля Димитров за 2:1 носейки успеха за своя отбор в дербито на Пловдив. Попадението падна след центриране от корнер и хубаво сваляне с глава на Мартин Камбуров към непокрития Кирил Котев. Опитният защитник не сбърка и Локо (Пд) стигна до пълен обрат.

Победата изпрати Локо на пето място в класирането с актив от 35 точки, като сега четвъртата позиция на Славия е само на пет точки, шест кръга преди края. В същото време Ботев се срина до седмото място и е на цели пет от своя днешен съперник.

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия