3. Лудогорец излезе на върха след трета поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец излезе на върха след трета поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Дерменджиев без проблеми срещу беззъбия Ботев

Лудогорец стигна до победа с 1:0 при гостуването си на Ботев в Пловдив в среща от 18-и кръг на "А" група. Така "канарчетата" вече нямат победа за първенство над разградския тим в 12 поредни мача. Досега те имат подобна серия само срещу един друг български тим - ЦСКА.

Николай Костов от своя страна дебютира пред феновете на Ботев с поражение и вече има 2 загуби в три мача начело на тима.

През първото полувреме Лудогорец категорично бе по-добрият отбор и заслужено взе аванс. Още в четвъртата минута Кешеру направи сериозен пропуск.

Домакините се бяха прибрали изцяло в половината си и дебнеха на контри. Те имаха и сериозен малшанс в 29-ата минута, когато Пламен Николов излезе да получи медицинска помощ и като централен бранител застана Балтанов. Той не се справи със задачата да пази Клаудио Кешеру, който откри резултата, засичайки центриране на Натаниел - 1:0. Любопитното е, че Кешеру празнува днес и своя 29-и рожден ден.

Дори и след гола Ботев не прояви активност в опит да изравни резултата. Лудогорец пък имаха не лоши шансове да вкара и втори до почивката.

Второто полувреме бе изключително слабо и почти нямаше положения. Лудогорец се дръпна по-назад и не оставяше никакви свободни пространства на Ботев.

Най-доброто положение за Ботев пропусна Мариян Огнянов в 68-ата минута, когато с глава прати топката право в ръцете на Владо Стоянов.

Така след този двубой Лудогорец, който записа трета поредна победа, излиза с по-добри показатели на върха в класирането пред Левски, а Ботев е на осмо място с 18 точки.

Ботев ще бъде домакин и в следващия кръг, когато посреща Левски. Лудогорец пък има ново тежко гостуване - този път на Литекс.

Йовичевич: Утре ще покажем нашата амбиция