3. Лудогорец надви Септември след сериозни намеси на ВАР (ВИДЕО)

Лудогорец надви Септември след сериозни намеси на ВАР (ВИДЕО)

Разградчани доближиха ЦСКА на 2 точки с мач по-малко

Отборът на Лудогорец победи като домакин с 3:1 Септември в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Разградчани неочаквано се оказаха догонващи в резултата рано-рано, но все пак по-сериозната им класа изигра своята роля и те успяха да вземат трите точки.

Още във 2-ата минута домакините имаха право да изпълнят ъглов удар, но след центрирането на Спас Делев не се стигна до нищо опасно. В 13-ата минута Мартин Петков влезе в наказателното поле, а Дани Групер посегна за топката, но не стигна до нея и уцели краката на играча на Септември. Реферът Георги Иванов отсъди дузпа за Септември, след като разгледа ситуацията на VAR монитора.

В 22-ата минута гостите от Септември направиха чудесна контраатака, при която топката стигна до Марин Петков, който стреля, но Серджио Падт изби. Лудогорец създаде добро положение в 26-ата минута, когато Жоржиньо центрира топката към наказателното поле, но Шейтанов успя да пресече топката и да я хване в ръцете си.

Постепенно Лудогорец увеличи натиска, но не стигна до чисти голови положения. В 30-ата минута Жоржиньо се отскубна отдясно, центрира, но право в ръцете на Шейтанов. В 31-ата минута Спас Делев стреля, опасно, но Шейтанов изби.

В 36-ата минута Лудогорец вкара топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада. Спас Делев изпълни пряк свободен удар, Шейтанов изби, топката стигна до Жоржиньо, който подаде встрани към Тисера и реферът вдигна флага. Камерите показаха, че, ако Жоржиньо бе вкарал сам топката засада нямаше да бъде отсъдена.

В 39-ата минута Матиас Тисера се пребори за топката в наказателното поле с Илия Миланов, който падна на тревата. След това Тисера се обърна и с мощен шут я вкара в мрежа на Септември. Ситуацията отново бе дълго разглеждана и в крайна сметка голът бе зачетен.

До почивката не се случи нищо интересно, а шампионите продължават да играят неубедително срещу своя съперник. В началото на второто полувреме Светослав Петров пусна в игра Димитър Костадинов, който замени Красиан Колев.

В 48-ата минута Аслак Фон Витри стреля от границата на наказателното поле, Шейтанов изби, Матиас Тисера стигна до топката, опита да я вкара в мрежата и падна, след посягане на Асен Георгиев. Георги Иванов отсъди дузпа за Лудогорец. Ситуацията дълго време бе разглеждана от VAR реферите, но в крайна сметка потвърдена. Оливие Вердон стреля от бялата точка в 51-ата минута и реализира за 2:1.

В 62-та минута Лудогорец вкара и трети гол. Спас Делев центрира на първа греда. Мануел Шоу игра с топката, чукна я и тя мина между ръцете на Шейтанов за 3:1. В 85-ата минута Спас Делев изпълни опасен пряк свободен удар, но уцели съперник в главата.

Лудогорец - Септември София 3:1
0:1 Чандъров 16 (дузпа)
1:1 Тисера 39
2:1 Вердон (дузпа) 49
3:1 Шоу 62

Стартови състави:

Лудогорец: Падт, Пиотровски, Тисера, Групер, Витри, Жоржиньо, Сантана, Кафу, Вердон, Пластун, Делев

Септември София: Шейтанов, Чандъров, Рамадан, Тодоров, Георгиев, Арсов, Миланов, Гаврилов, Колев, Ачков, Петков

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3