3. Лудогорец почна годината с фамозни попадения и класика над Септември

Лудогорец почна годината с фамозни попадения и класика над Септември

Приятелската среща се проведе в Сандански; Данчо Минев и Димо Бакалов с истински шедьоври

Българския есенен шампион Лудогорец (Разград) победи с класическото 3:0 втородивизионния Септември (Симитли) в първата си контрола през новата година.

Проверката се игра на Градския стадион в Сандански и бе проследена на живо посредством аудио-коментар от Novsport.com, а в нея съставът на Ивайло Петев не остави съмнение, че е по-класният от двата.

Иначе тимовете не започнаха добре срещата и рядко си подаваха топката точно повече от два пъти. Все пак елитният тим първи свали кълбото на земята и заигра в своя стил, за което бе възнаграден.

В 21-ата минута крайният бранител на Лудогорец Йордан Минев бе изведен сам срещу стража на Септември, но пропусна. Топката обаче попадна у Шоко, който се представи на типичното си високо ниво, а след неговото центриране Данчо Минев засече топката с красив ножичен удар и откри резултата със страхотен гол.

След попадението втородивизионният тим се опита да отговори, но усилията му не стигнаха, а малко преди почивката новаците в елита удвоиха преднината си.

В автор на второто попадение се превърна Иван Стоянов, който в 40-ата минута бе намерен в наказателното поле и с плътен диагонален удар направи резултата 2:0 в полза на своите.

На почивката наставникът на разградчани Ивайло Петев извърши цели седем промени, а това се отрази на синхрона в играта на момчетата му.

Отлични впечатления с играта си обаче остави появилият се през паузата Кишеда, който изработи и последното попадение в срещата, паднало в 86-ата минута.

Бързоногият футболист се пребори за една на пръв поглед безнадеждна топка отдясно и центрира добре в наказателното поле на Септември, където Димо Бакалов я запрати със зрелищно воле в мрежата на Ганев и така оформи крайното Лудогорец (Разград) - Септември (Симитли) 3:0.

Следващата контрола на Лудогорец е предвидена за 24.01, като опонент е Пирин (ГД), докато в събота (21.01) на Септември (Симитли) предстои проверка с Монтана.

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3