3. Лудогорец с първа победа в контролите в Австрия, фурор на Ромарио

Лудогорец с първа победа в контролите в Австрия, фурор на Ромарио

Новият член на родната „А” група – Лудогорец (Разград) започна с победа контролите си на австрийска земя, след като се наложи с 4:3 над румънския Спортул

Новият член на родната „А” група – Лудогорец (Разград) започна с победа контролите си на австрийска земя, след като се наложи с 4:3 над румънския Спортул. Срещата се игра на стадиона в гран Инсбрук, а фурор за българите направи бразилецът Ромарио, който се отчете с хеттрик. Звездата на румънците – Добре, пък не остана по-назад, след като също вкара три попадения в противниковата врата.

Мачът започна отлично за Лудогорец, след като в 7-та минута се възползва от перфектно извеждащо подаване на Ремзи.

Само 4 минути по-късно българите вече водеха с 2:0 с нов гол на Ромарио, този път след асистенция на Мирослав Иванов.

Доминацията на възпитаниците на Ивайло Петев продължи и в 15-ата те вече водеха с 3:0, след като Ромарио довкара избита от румънския вратар топка след удар на бранителя Рамон.

Все пак Спортул се върна в мача в 37-ата минута с гол на Добре, но в 43-ата Мирослав Иванов с премерен удар от границата на наказателното поле отново направи преднината на българите на 3 гола.

През втората част Лудогорец намали рязко оборотите, което даде възможност на румънците да опитат да обърнат развоя на срещата в своя полза. В 68-ата Добре намали на 2:4, а само 120 секунди по-късно, отново той, оформи и крайното 3:4.

Следващата контрола на тима на Разград е още днес от 19:00 часа срещу тима на Васлуй.
Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)