3. Лудогорец счупи прокобата срещу Черноморец и пак се изравни с Литекс на върха (ВИДЕО)

Вратар камикадзе и два червени картона за безумни влизания задълбочиха кризата при "акулите", Безяк не спира да бележи

Шампионът Лудогорец счупи прокобата при гостуванията на Черноморец и победи с 2:0 на „Лазур” в 15-ия кръг на А група. Големи грешки на вратаря Ник Дашев бяха в основата на двата гола на Безяк и Мисиджан в двете полувремена. „Акулите” изкараха Херо извън нерви с грешките си и завършиха с 9 души след червени картони на Яни Пехливанов и резервата Николай Павлов, който безумно с двата крака отзад се опита да осакати Безяк.

Лудогорец нямаше отбелязан гол при двете си визити досега на „акулите” след 0:0 и 1:0 за бургазлии в предните два сезона, но днес отборът на Стойчо Стоев успя да вземе своето.

Трите точки отново изравниха Лудогорец на върха с Литекс с по 34 точки, но „оранжевите” са символичен лидер заради успеха с 4:1 в Разград.

Пред по-малко от 1000 зрители в Бургас в началните минути Марселиньо не успя да овладее добър пас на Шоко в наказателното поле, а капитанът на домакините Лъчезар Балтанов стреля силно, но право в ръцете на Владислав Стоянов.

След 7 минути игра Иван Стоянов центрира от корнер, Козмин Моци се измъкна на точката на дузпата, но с глава прати малко встрани от целта.

Домакините имаха претенции за дузпа в 9-ата минута, когато Петър Атанасов използва неразбирателство в защитата на шампионите и първи стигна до топката, Владо Стоянов го избута и му отне, но реферът Георги Йорданов прецени, че няма основания да даде 11-метров удар.

Двамата вратари показаха класа последователно в рамките на 60 секунди със спасявания един на един. Първо Петър Атанасов се отскубна отдясно, но Стоянов парира удара му, а при последвалата контра Марселиньо с хитър пас изведе Роман Безяк сам срещу Ник Дашев, ала младият страж също спаси.

Фонсека получи разтежение в средата на първата част и Херо пусна на терена Милчо Ангелов.

Ник Дашев се отличи с второ страхотно спасяване в 35-ата минута. Иван Стоянов елегантно пусна за Марселиньо около дузпата, плеймейкърът стреля и след параболичен рикошет Дашев извади изпод гредата, за да избие в корнер.

Шоко стреля в ръцете на Дашев, но по-добрата игра на Лудогорец в края на първата част все пак се увенча с гол секунди по-късно. Мисиджан и Иван Стоянов си смениха местата по двата фланга, това обърка домакините, холандецът надбяга Филипов по десния фланг и почти от аутлинията центрира на втора греда, където Роман Безяк вътре във вратарското поле с глава не сбърка за 1:0. При гола голяма вина имаха и вратарят Ник Дашев, който остана на голлинията, и Траян Траянов, оставил Безяк напълно сам.

Това бе дебютен гол за Лудогорец при гостуванията на този съперник в А група и седмо попадение за Безяк от началото на сезона в шампионата. В миналия кръг той вкара 4 пъти в мрежата на Любимец.

До почивката Лудогорец изпусна да реши мача, като Марселиньо изведе Иван Стоянов сам срещу Дашев, но крилото стреля в главата на вратаря отблизо.

След почивката Черноморец опита да изравни и беше близо до гола, но добрите намеси на Владо Стоянов не позволиха това. В 56-ата минута Милчо Ангелов майсторски насочи с глава падащ лист под гредата, но Владо Стоянов с пръсти изби в корнер. След неговото изпълнение Стоянов лови опасен изстреля към левия ъгъл.

Лудогорец удвои в 59-ата минута след безумна намеса на вратаря Ник Дашев. Мисиджан и Филипов се бореха за топката, Дашев необяснимо реши да излиза и той да чисти извън наказателното поле, вместо това само попречи на Венелин Филипов, двамата се сблъскаха и за Мисиджан остана да вкара в празната врата – 2:0. Така втора лоша намеса на Ник Дашев предреши мача.

Стоянов спаси нисък удар на Амари по диагонала, а Херо окончателно бе изкаран извън нерви от своите играчи в 63-ата минута. Яни Пехливанов направи ненужно грубо нарушение срещу Марселиньо в центъра и получи втори жълт картон, защото през първата част за почти същото нарушение пак срещу Марселиньо бе декориран в жълто.

С 10 души до края Черноморец беше обречен.

Дашев направи още едно много рисковано излизане, но този път изпревари Мисиджан и изчисти в тъч.

Лудогорец вече чакаше мача да свърши и изпусна да вкара по най-нелепия начин. Иван Стоянов и Марселиньо бяха сами срещу Ник Дашев, който изби от краката на бразилеца, Марселиньо центрира за Стоянов на празна врата, но ударът на крилото бе слаб и Дашев с плонж изби в корнер.

Дашев изби удар на Мисиджан от пряк свободен удар под гредата. В 88-ата минута дойде и най-грозният момент в мача. Николай Павлов напълно умишлено и неспорстменски се влезе с ножица отзад срещу Безяк и бе изгонен с директен червен картон.

Последните минути бяха протоколни и Лудогорец търпеливо разиграваше срещу 10-те играчи в синьо.

Лудогорец пак се изравни с Литекс на върха, а Черноморец остава в зоната на изпадащите – на 12-о място с 12 точки. „Акулите” са на 2 точки от спасителното 10-о място, където сега се намира Славия.