3. Лудогорец се доближи до Левски след успех над Нефтохимик (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец се доближи до Левски след успех над Нефтохимик (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Орлите” се наложиха с 3:1 в Разград

Лудогорец победи Нефтохимик в двубоя от деветия кръг на Първа професионална лига. Срещата, която се проведе на „Лудогорец Арена”, завърши при резултат 3:1. С този успех „орлите” станаха втори в класирането на 4 точки от лидера Левски.

Лудогорец напълно надигра съперника си, като крайният резултат можеше да бъде и по-изразителен. Това бе четвърта поредна победа за шампионите.

През първото полувреме тимът на треньора Георги Дерменджиев контролираше изцяло играта. Действията се развиваха предимно в половината на гостите от Бургас. „Шейховете” не успяха да отправят нито един точен удар към Владислав Стоянов.

Резултатът бе открит в 13-ата минута. Тогава Лукас Саша центрира в наказателното поле, там Клаудиу Кешеру отклони с глава към Вандерсон, който бе оставен сам на далечната греда, и с плътен удар по земя се разписа.

Единствената опасна атака, която успя да създаде тимът на Нефтохимик, се случи в 19-ата минута. Това беше и най-спорното положение за полувремето. Тогава нападателят Костадин Хазуров бе изведен с майсторски пас, той се откъсваше сам срещу Стоянов, но играта бе спряна заради засада. На повторението обаче се видя, че защитник я покриваше.

В 31-ата минута Натанаел можеше да удвои. Той отправи много силен от около 25 метра и топката се отби от напречната греда.

Малко преди почивката Джонатан Кафу бе изведен с отличен пас зад гърба на бургаската отбрана, той напредна в наказателното поле сам срещу Янко Георгиев и отправи силен удар, но топката профуча покрай дясната греда.

Второто полувреме започна ударно за гостите. Николай Дюлгеров изравни след много хубаво изпълнение от границата на наказателното поле. Той получи от Иван Вълчанов, бе оставен сам, и със силен изстрел не остави шанс на Владо Стоянов.

Лудогорец обаче бързо натисна, голът по никакъв начин не се отрази на нагласата и стила на домакините и в 56-ата минута те си върнаха преднината. Точен бе Лукас Саша, чието попадение също бе класно. Той получи в наказателното поле и отправи силен диагонален удар, пращайки топката в горния десен ъгъл.

Интригата в двубоя бе окончателно убита в 71-ата минута. Клаудиу Кешеру завърши успешно много добра атака. Той бе изведен като се измъкна между двама бранители, отправи техничен удар, топката се отклони в лявата греда и след това се оплете в мрежата.

В края на двубоя гостите създадоха работа на Владислав Стоянов с далечни и опасни удари. Венци Христов и Емануил Манев, които влязоха като резерви, пробваха късмета си, но националният вратар не допусна изненади.

В следващия кръг, който ще се проведе след паузата в първенството заради световните квалификации, Лудогорец гостува на Пирин, а Левски се изправя срещу ЦСКА-София.

Нефтохимик остана на последното място с 4 точки. Бургазлии приемат Славия в десетия кръг.