3. Лудогорец си върна на Хасково след 3:1 в Разград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец си върна на Хасково след 3:1 в Разград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гостите поведоха в началото на двубоя, но голове на Марселиньо, Моци и Абало донесоха трите точки за шампиона

Лудогорец си върна на Хасково за загубата в началото на сезона, побеждавайки ги с 3:1 при подновяването на срещите във футболната ни А група. Преди началото на двубоя бе направено представяне на новите екипи на Лудогорец, който вече е с нов спонсор. Светослав Дяков подари на Мило Борисов значка и знаме на тима от 70-те години на миналия век.

„Орлите” владееха повече топката и бяха по-офанзивният отбор през 90-те минути на двубоя, но въпреки силното начало, Хасково поведе в 6-ата минута след контраигра, а точен бе Георги Коруджиев. Лудогорец се върна в двубоя с гол на Марселиньо в 37-ата минута. Козмин Моци реализира дузпа в добавеното време на първата част, а Даниел Абало оформи крайния резултат 3:1 в 52-ата минута на двубоя.

Лудогорец показа офанзивна игра още от първата минута, което даде възможност на гостите да играят на контраатаки. Именно след контраигра на гостите се стигна до първото попадение в двубоя. Домакините загубиха топка в центъра в 6-ата минута, Лозев напредна в половината на Лудогорец и стреля, топката се отби в десния страничен стълб и попадна при Коруджиев, който на празна врата не сгреши 1:0 за Хасково.

Моци получи добър пас в наказателното поле на гостите, но румънецът заложи на повече на силата при удара си и не уцели рамката на вратата.

В 35-ата минута Безяк получи пас зад защитата на гостите и с техничен удар покрай вратаря Пейков прати топката във вратата. Голът обаче не бе зачетен, тъй като страничният рефер бе маркирал засада.

Натискът на домакините доведе до резултат в 37-ата минута след неразбирателство в защитата на гостите, което доведе до попадение в полза на Лудогорец. При центриране от корнер топката попадна в краката на Моци, който беше пазен от бранител, но румънецът не успя да се ориентира и кълбото попадна в Марселиньо, който с плътен удар от близка дистанция изравни резултата.

В първата минута на добавеното време Козмин Моци бе съборен в наказателното поле на Хасково от Владислав Узунов, което доведе до дузпа в полза на домакините. Румънецът, известен с афинитета си към 11-метровите наказателни удари, изпълни точно дузпата и Лудогорец поведе малко преди главният рефер Стефан Павлов да даде край на първата част.

През второто полувреме домакините доминираха тотално на терена и не дадоха шанс на тима на Емил Велев да създаде опасности пред вратата на Владо Стоянов.

В 52-ата минута след изпълнение на корнер защитник на гостите не изчисти добре, Дани Абало овладя на границата на големия пеналт и със силен удар направи 3:1.

Последваха редица от пропуски, като най-фрапантни бяха на  Мисиджан в 63-ата минута и на Марселиньо, няколко минути по-късно.

Емил Ангелов не успя да се възползва в единствената по-сериозна възможност за  Хасково през второто полувреме и би от границата на вратарското поле високо над напречната греда.

Мисиджан проби на левия фланг в 86-ата минута и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Михаил Александров и Кишада сякаш си попречиха и ударът на Александров не намери целта.

Малко преди да бъде даден край на срещата Мисиджан направи самостоятелен пробив по лявото крило и от малък ъгъл опита да изненада Боян Пейков, но малко не му достигна да огорчи гостите за четвърти път. Срещата завърши при резултат 3:1 за Лудогорец, а това бе седма поредна загуба на новака в А група Хасково, който се намира на дъното на таблицата с 4 точки. Лудогорец се изкачи на второ място във временното класиране с 22 точки, на 4 от лидера ЦСКА.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза