3. Лудогорец срази Пирин в Благоевград и оглави А група (ВИДЕО)

Лудогорец срази Пирин в Благоевград и оглави А група (ВИДЕО)

Клаудиу Кешерю вкара два гола за крайното 3:0, „орлите” удариха и три греди

Лудогорец постигна убедителна победа в първия двубой от шестия кръг на А група. „Орлите” сразиха Пирин с 3:0 на стадион „Христо Ботев” в Благоевград и по този начин излязоха на първото място в таблицата с актив от 13 точки преди да се изиграят останалите срещи. „Орлетата” продължават да са на последното място в търсене на първи успех за този сезон.

Голмайстори за шампионите на България станаха Александър Василев, който се отличи с много хубав гол, и румънецът Клаудиу Кешерю – точен на два пъти. Гостите от Разград можеха да се поздравят с още по-категорична победа, но множество пропуски и три греди ги лишиха от това.

„Орлите” от Разград започнаха срещата с повече увереност и в началните минути те владееха повече топката, налагайки лек натиск. Домакините, които за поред път се радваха на сериозна подкрепа, действаха плахо и Милан Борян, който започна като титуляр, нямаше особено много работа.

Първото по-сериозно положение в двубоя бе в полза на Лудогорец. В 16-ата минута Козмин Моци засече с глава центриране от ъглов удар, след като връхлетя в наказателното поле, но добре насочената топка разтресе горната греда.

Единственото наистина обещаваща ситуация за домакините се случи в 18-ата минута, когато „орлетата” подложиха на натиск защитата на разградчани и последва серия от удари на Николов, Бергонси и Карапетров, но нито един от тях не попадна в очертанията на вратата.

Отборът на Лудогорец не показа най-доброто си лице през първата част, но класата си каза думата и в 20-ата минута резултатът бе открит. Марселиньо изведе Кешерю, той стреля, но топката се отби от лята греда. Кълбото попадна в краката на Василев, който с техничен удар не остави никакъв шанс на Костов. Това бе първият гол на младия футболист в А група.

След това попадение нивото на играта чувствително спадна.  Темпото се накъса от множество нарушения, а главният съдия Александър Костадинов показа четири жълти картона. Емоциите на моменти взимаха връх и при една ситуация около тъч линията феновете на Пирин хвърлиха няколко бутилки с минерална вода, но страстите бързо утихнаха.

В 35-ата минута Клаудиу Кешерю също вкара красив гол. До попадението се стигна след груба грешка при изнасянето на топката от Пирин, гостите с няколко паса разиграха, румънецът бе намерен в наказателното поле и отправи силен удар, неспасяемо насочен в левия ъгъл на Красимир Костов.

Футболистите на старши треньора Неделчо Матушев започнаха по-вдъхновено втората част и имаха няколко добри възможности да намалят изоставането си. Мартин Тошев отправи хубав удар от дистанция. След това Тони Тасев не успя да се възползва от неумела изява на Борян, който не боксира по най-добрия начин.

Всичко в този двубой приключи в 61-ата минута. Тогава Върджил Мисиджан, който изигра много силен мач, направи страхотен пробив и намери в наказателното поле Кешерю - румънецът с удар от движение вкара втория си гол. Малко след това отново той можеше да попадне в прегръдките на съотборниците си, като отново в основата на атаката бе Мисиджан. Голмайсторът обаче отправи неточен удар с глава.

До края на срещата гостите пропиляха още няколко добри възможности, докато играчите на Пирин така и не намериха аргументи за почетно попадение.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч