3. Лудогорец U19 загуби злощастно в 91-ата минута срещу Базел (СНИМКИ)

Лудогорец U19 загуби злощастно в 91-ата минута срещу Базел (СНИМКИ)

Младите "орли" бяха на броени секунди от първа точка в турнира, но допуснаха гол в добавеното време за 0:1

Отборът на Лудогорец до 19 години загуби злощастно с гол в 91-ата минута и минимално 0:1 гостуването си на Базел на старта на Младежката лига на УЕФА, която дублира групите при мъжете в Шампионска лига. Така младите лудогорци още нямат нито една точка в турнира, след като загубиха всичките си шест мача при първото участие пред две години срещу Реал Мадрид, Ливърпул и пак Базел,

Домакините от Швейцария имаха превес в играта почти през всичките 90 минути, но гол така и не падаше. Късният гол за Базел обаче изглеждаше логичен на фона на статистиката - 7 срещу 0 удари в очертанията на двете врати в полза на домакините.

Обсадата на българската врата започна още от началните минути, но мерникът на Галеано, Манзамби и Шмид бе неточен и вратарят Наумов не бе обезпокоен. Лудогорец отвърна с плах шут на Ковачев, също неточен.

Манзамби накара стража на разградчани да спасява, а Светослав Ковачев не сполучи с изненадващ изстрел.

Отборът на Юри Васев изравни играта след паузата. Вратарят Даниел Наумов отрази шут на Педро Пачеко, а Юнуз Юнуз и Денислав Александров проиграха най-добрите атаки на гостите.

Късната драма дойде в 5-минутното продължение на мача. В 91-ата минута централният защитник на Базел Педро Пачеко засече центриране от фаул на Гезим Пепси и матира Наумов за 1:0, с което лиши Лудогорец от първа точка в турнира.

Следващият мач на Лудогорец U19 е домакинство на ПСЖ U19 на 28 септември от 16:00.

Базел U19 – Лудогорец U19 1:0

1:0 Педро Пачеко ‘90+1

Базел U19: Тюркауф, Вогриг, Галеано, Цюмарт, Пачеко, Пепси, Конус (46’ Мисели), Шмид, 9. Лиехти (71’ Зенуни), Манзамби, Мушколай (75’ Тауш)
Треньор: Рафаел Вики

Лудогорец U19: Даниел Наумов, Иван Великов, Милен Младенов, Преслав Петров, Стефан Стойнов, , Ерол Дост, Юнуз Юнуз (76’ Мартин Милков), Ивайло Климентов, Денислав Александров, Томас Цвятков (69’ Цветослав Петров), Светослав Ковачев (81’ Тони Иванов)
Треньор: Юри Васев