3. Любо Пенев взе точка от ЦСКА при дебюта си (видео и снимки)

Любо Пенев взе точка от ЦСКА при дебюта си (видео и снимки)

"Червените" и шампионите не успяха да се победят на "Васил Левски"

Дербито на „А” група между ЦСКА и Литекс на Националния стадион „Васил Левски” завърши без победител.

Вицешампионите и шампионите завършиха 1:1 в един много интересен мач, който бе дебют на любимеца на Сектор „Г” Любослав Пенев начело на клуба от Ловеч.

Всичко по-интересно се случи през първото полувреме. Тодоров даде преднина на Литекс след 11 минути игра, а в 28-ата не успя да преодолее М’Боли от 11-метров наказателен удар. Домакините успяха да изравнят чрез Маркиньос до края на частта. ЦСКА се опита да вкара втори гол през вторите 45 минути, но не успя. Гостите пък завършиха мача с 10 човека след червен картон на Александър Барт в края.

”Червените” имат 8 точки от 6 мача, а „оранжевите” са с 12.

На вратата на ЦСКА бе Райс М’Боли, а на пейката аржентинецът Лукас Трекаричи. За „оранжевите” в атака започнаха Вилфред Нифлор и Светослав Тодоров.

Още в 6-ата минута М’Боли спаси новия си тим след удар на Нифлор. 4 по-късно Нелсън бе съборен в пеналта, но главният съдия не отсъди дузпа за домакините. Последва мигновена контраатака на Литекс, Нифлор подаде към Тодоров и той насочи кълбото в мрежата на „червените”.

В 28-ата минута Нифлор се отскубна от бранителите в червено, след което Акуаро го събори в наказателното поле и на Стефан Спасов не му остана нищо друго освен да отсъди дузпа за шампионите. Феновете на ЦСКА протестираха от отсъжданията на съдиите и кордон от полицаи влезе в ложите на Сектор „А”, за да се гарантира сигурността на гостите от Ловеч. Зад топката застана Тодоров, но блестящ на вратата бе М’Боли.

31-кратните шампиони тръгнаха в атака и Акуаро уцели гредата след удар с глава. В 38-ата обаче резултатът бе изравнен, след като Делев центрира от заучено изпълнение на корнер и Маркиньос изпревари защитата на „оранжевите”, бележейки с глава за 1:1. Към края на първата час Делев бе близо до втори гол за „армейците”, но не се възползва от добър пас на Шеридан.

На почивката Любо Пенев направи една смяна, като на мястото на Сандриньо в игра се появи Георги Миланов. Ловчанлии имаха отличен шанс за гол в началните минути на втората част, но М’Боли се намеси подобаващо след коварно центриране на Янев и шут на Нифлор.

Малко след час игра дебют за ЦСКА направи аржентинецът Трекаричи или по-известен като „Новия Меси”. Младокът се понрави на публиката още с първите си съприкосновения с коженото кълбо. Друга резерва на Гьоре Йовановски – Тонев, проби мощно в 70-ата минута, но Шеридан не успя да засече центрирането му. Македонският специалист рискува всичко 15 минути преди края, вадейки Тиеро и пускайки Тибони.

В 83-ата минута щабът на ЦСКА поиска дузпа за бутане на Тибони от страна на Бодуров. Такава обаче не бе отсъдена. Секунди по-късно Маркиньос центрира в наказателното поле и Виничиус спаси своя отбор със сетни усилия. Бразилецът имаше нов шанс да отбележи, но пропусна.

В 90-ата минута Барт фаулира откъсващия се сам срещу Виничиус Шеридан и Спасов му вдиган директен червен картон.

1:1 краен резултат между двата тима.

ЦСКА – Литекс 1:1
(0:1) Тодоров 11’
(0:1) Тодоров 28’ (пропуска дузпа)
(1:1) Маркиньос 35’

ЦСКА: 92.М’Боли; 2. Виданов, 5 Янчев (к.), 6. Акуаро, 8. Трифонов; 18. Галчев, 23. Тиеро (74’ 16. Тибони); 7. Делев (64’ 24. Тонев), 28. Маркиньос, 29. Нелсън (64’ 10. Трекаричи); 26. Шеридан;

Литекс
: 31. Виничиус; 33. Бодуров, 2. Барт, 22. Пл. Николов, 3. Занев; 4. Берберович, 10. Сандриньо (46’ 17. Г. Миланов), 23. Йеленкович (к.), 7. Хр. Янев (72’ 27. Цветанов); 9. Св. Тодоров (59’ 15. Дока), 19. Нифлор;

Жълти картони: Акуаро, Галчев, Шеридан, Янчев (Ц); Виничиус, Бодуров, Берберович, Занев (Л);
Червен картон: Барт 90’ (Л)
Стадион: „Васил Левски”, София;

Съдия: Стефан Спасов;

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК.

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч